Genel

Ptt Kargo takip nasıl yapılır?

PTT Kargo Takip

Online Ptt Kargo takip nasıl yapılır, PTT Kargo takip sorgulama nasıl yapılır?
Ptt Kargo takibi nasıl yapılır, PTT Kargo takip sorgulama…

Ptt kargo takip sisteminde ürününüz hakkında bir bilgi yoksa ptt kargo iletişim bilgilerini kullarak detaylı bilgi alabilirsiniz.
Türkiye’de resmi tek kargo şirketi olan PTT, Özellikle yurt dışı alışveriş sitelerinden aldığınız ürünler çoğu zaman PTT ile ücretsiz olarak gönderiliyor. PTT Kargo Takip ve PTT Kargom Nerede hizmeti hakkında detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

PTT Kargo Takip İletişim

Telefon: 0312 509 5000
Fax: 0312 309 5144
Çağrı Merkezi: 444 17 88
E-posta: info@ptt.gov.tr
Adres: Şehit Teğmen Kalmaz Cad. No: 2 06101 Ulus / ANKARA
PTT Kargo takip servisini telefon ile de kullanabilirsiniz. PTT Kargom Nerede adlı hizmeti PTT’nin 444 1 788 adlı numaran sorgulamak için müşteri hizmetlerine bağlanmanız yeterli. 444 1 788 numarayı aramak ise ücretsizdir, sadece normal bir arama gibi dakika başına ödeme yaparsınız.

PTT Kargo Takip Sorgulama

Ptt Kargo Takip için gönderinizin Barkod Numarasını bilmeniz gerekmektedir. Barkod numaranız kargonuzu gönderdiğinizde size verilen gönderi makbuzunda yer alır. Barkod numaranız dışında sisteme giriş yapabilmeniz için her sorguda değişen güvenlik kodunu da doğru bir şekilde kutucuğa yazmanız gerekmektedir.
Ptt Kargo Takip ile kargonuzun nerede olduğunu, hangi aşamalardan geçtiğini, nereden geldiğini, ağırlık-desi bilgilerini, kimden geldiğini, ödeme tipini, varsa kargo fiyatını, gönderi türünü anlık ve online öğrenebilirsiniz.

Ptt Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı gönderilerinizin nerede olduğunu ptt barkod sorgulama sistemi ile öğrenebilirsiniz.

Kargo, APS Kurye, Taahhütlü, Tebligat, Telgraf, yurtiçi/yurtdışı kayıtlı mektup postası gönderileri, koli, APG ve TURPEX kargolarınız alıcı kişiye ulaşana kadar geçtiği her şube sistemimize işlenmektedir. Aşağıdaki linke tıklayarak ilgili kargo sorgulama sistemine erişebilirsiniz. Sistemi kullanarak kayıtlı olan yurtiçi ve yurtdışı kargolarınızın nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Kargo, APS Kurye, Taahhütlü, Tebligat, Telgraf, yurtiçi/yurtdışı kayıtlı mektup postası gönderileri, koli, APG ve TURPEX gönderileri alıcısına teslimine kadar geçtiği her sevk noktasında kayıt altına alınmaktadır. Aşağıdaki linke tıklayarak gönderinizin barkod numarasını girerek takip işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kargo Takip etmek için :
PTT üzerinden kargonuz gelecekse eğer http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ adlı adrese giriş yapmalısınız. Burada, ürünü aldığınız şirketten aldığınız kargo takip numarasını sitedeki “Barkod Numarası” adlı bölüme gireceksiniz ve kargonuzu sorgula tuşuna basarak kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz

PTT Kargo Takip sistemi yanıt vermediği takdir de turkiye.gov.tr adresinden kargo durumunuzu sorgulayabilirsiniz. Bu da gene PTT veritabanı ile bağlantı kurarak kargonuzun nerede olduğunu öğrenebileceğiniz bir devlet sorgulama sistemidir. Bu şekilde kargo takip işlemi yapmanız için e-devlet şifrenizi bilmeniz de gerekmiyor. Sadece kargonuzun “Barkod Numarası” ve “Güvenlik Resmi” üzerinde yazılı olan karakterleri girmeniz gerekmektedir.
Not : Telefon ve internetten PTT Kargo takibi yapamıyor yada yaptığınız halde sonuç alamıyorsanız herhangi bir PTT Kargo Şubesine giderek kimliğinize gelen herhangi bir kargonun olup olmadığını da öğrenebilirsiniz.
Konu hakkında görüşlerinizi yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler : ptt kargo takip, ptt takip, ptt kargo sorgulama

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu