Biyografiler

Özlem Conker Kimdir?

Özlem Conker

Özlem Conker Kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir, biyografisi ve hakkında merak edilen tüm bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.
Bidar Sultan’ın (Bidar Kadın Efendi ) gerçek adı nedir? : Trt1 ekranlarından yayınlanan Payitaht Abdülhamit dizisinde Bidar kadın karakteriyle adından sıkça söz ettiren başarılı oyuncu Özlem Conker Ankara doğumludur.

Özlem Conker Biyografi :

1 Temmuz 1973 yılında Ankara’da doğmuştur. 1.73 metre boyunda ve Yengeç burcudur. Üç çocuklu bir ailenin en küçüğüdür. Amerika da yaşayan iki ablası vardır. 1996 yılında yayınlanan Cüneyt Arkın ve Şoray Uzun gibi oyuncularında rol aldığı, Bizim Ev dizisinde ki Neslihan karakteri ile ilke kez kameralar karşısına geçen başarılı oyuncu, Üniversitesi eğitimini Hollanda’nın Tilburg kentinde görmüştür.
Opleidingscentrum Speciale Onderwijszorg’ta eğitim almıştır. Amerika da iki yıl yaşamıştır. Bir yıl Washington Üniversitesi’nde sekiz ay ise Arizona Üniversitesi’nde İngilizce eğitimi almıştır.
Başak Gürsoy Mankenlik Ajansın bağlı olarak çalışan Özlem Conker, çeşitli reklam filmlerinde de rol almıştır. Vasiyet adlı dizide başrol oynamıştır. Metin Özülkü’nün Seninle olmak var ya adlı şarkının klibinde oynamıştır.
Karagül, Canan, Aşk ve Ceza, Bahar Dalları, Çapkın, Kınalı Kar, Aynalı Tahir, Rüyalarda buluşuruz gibi dizilerde rol almıştır.
Tarihte Bidar Hatun; Çerkes kökenlidir. 1875’de II. Abdülhamid’in haremine girmiştir. 1876 yılında kızı Naime Sultan’ı dünyaya getirmesiyle dördüncü kadınefendi payesini almıştır. Abdülhamid’in ölümünden kırk gün önce 1 Ocak 1918 yılında köşkünde hayatını kaybetmiştir.
Sosyal medya adresleri : instagram.com/ozlemcconker
Tavsiye yazı : Ezgi Eyüboğlu Kimdir

Özlem Conker Fotoğrafları

Anahtar kelimeler : Özlem Conker vikipedi, Bidar Sultan payitaht

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu