Biyografiler

Özge Yüksel Kimdir? Biyografisi

Özge Yüksel

Miss&Mr Model of Turkey 2012 yarışmasında finallere kalan Özge Yüksel; fiziği, güzelliği ve performansıyla daha şimdiden dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.
Website editörlerimiz, Özge Yüksele ulaşarak hakkında yazmak istediğimiz biyografisi konusunda Bizleri kırmayıp onay verdiği için kendisine teşekkür ederiz. Hiçbir değişiklik yapmadan paylaşmış olduğu özgeçmişini Siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendirmek için yayınladık.

Özge Yüksel Kimdir

Özge Yüksel24 Temmuz 1988 İzmir doğumluyum. Dokuz Eylül Tekstil Mühendisliği üçüncü sınıf öğrencisiyim. Babam emekli Asker, annem ev hanımı, büyük bir aşkla sevdiğim bir erkek kardeşim var. Babamın mesleği nedeniyle dokuz yıl Ankarada, iki yıl Bartında yaşadıktan sonra ailemle birlikte İzmire yerleştik. İzmir Atatürk Lisesi mezunuyum. Dokuz Eylül Tekstil Mühendisliğini bitirdikten sonra moda tasarımda yüksek lisans yapmak istiyorum.
Tam bir internet bağımlısıyım; vaktimin çoğunu nette sözlüklerde, bloglarda gezerek, bir şeyler okuyarak, araştırarak ve müzik dinleyerek geçiriyorum. Müziksiz tek bir saniyem bile geçmiyor diyebilirim, üretici değil malesef sadece tüketiciyim fakat müzisyen arkadaşlarımın da katkısıyla kaliteli bir müzik zevkine sahip olduğumu düşünüyorum. Bir radyoda djlik yapmak ya da televizyonda müzik programı sunmak isterim.
Kitap okumayı, yazılar yazmayı, film izlemeyi, resim yapmayı, karikatür çizmeyi seviyorum. Ömrümün bir döneminde mutlaka kitap yazmak istiyorum. Mühendislik kariyerimin yanında ilgilendiğim sanat dallarında kendimi ve vizyonumu geliştirmeyi hedefliyorum.

Hemen hemen her genç kızın küçüklüğünden beri hayali olan bu yarışmalardan Miss&Mr Model of Turkey’e son gün katılmaya karar verdim, ailemin ve yakın arkadaşlarımın desteğiyle son dakikalarda başvuru yaptım. İlk üçte yer almayı tüm adaylar gibi ben de istiyorum fakat finalistler arasında olmanın, kamp sürecini yaşamanın ve en önemlisi başarılı modacı Ertan Kayıtken, ünlü koreograf Uğurkan Erez ve rönesans ajans sahibi Akif Örükten alacağımız eğitimin çok faydalı bir deneyim olacağını düşünüyorum.
Salt güzelliğin yeterli olamayacağı, zekanın, kültür ve bilgi birikiminin mutlak tamamlayıcı olması gerektiği kanaatindeyim. Pragmatik bir yapım olmasa da tüm yarışmacılara bu süreçten ve sonrasındaki fırsatlardan en verimli şekilde yararlanmalarını diliyorum.
Not :  Bu yazı Özge Yükselin bilgisi dahilinde yazılmıştır. Kaynak kullanılmadan yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu