Biyografiler

Özge Pirçek Kimdir

Özge Pirçek

Özge Pirçek kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, Biyografisi ve hakkında detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.
Özge Pirçek Biyografi :
2 Mayıs 1985 de İstanbul da doğan oyuncu ve sunucu Özge Pirçek, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden mezun olduktan sonra Resim ve moda üzerine çalışmalar gerçekleştirdi. Renkli kişiliğini resim ile tanıştıran Özge Pirçek, Üniversite yıllarında bir dönem ressamlıkla da ilgilenmiştir. Küçük yaşta iki ayrı trafik kazası sonucu anne ve babasını kaybetmiştir.  Yurtdışında çalışmalar gerçekleştiren Özge Pirçek spora olan ilgisi nedeniyle bu alanda da çalışmalara katıldı.

6 News de spor sunuculuğu görevine getirilen ünlü güzel aynı kanalda aynı zamanda kültür ve sanat programlarında da görev yaptı. Pirçek Güzelliği ve mütevaziliği ile başarısını birleştirerek dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bedminton ve tenis dallarında lisanslı sporcudur.
Otizmli ve Down Sendromlu özel çocuklara farkındalık yaratmak amacıyla “Empati Ödülleri Farkındalık Gecesi” ni  düzenleyen projenin yaratıcısı oyuncu ve sunucu Özge Pirçek, sosyal sorumluluk projelerine yönelik çalışmalarıyla dikkat çekiyor.

Otizmli çocuklar ve sosyal sorumluluk anlamında da pek çok çalışmalar yapmıştır.  Farkındalık yaratabilmek amacı ile gerçekleştirdiği, Sunuculuğunu aynı zamanda projenin de yaratıcısı olan oyuncu Özge Pirçek ile Empati Ödülleri bir marka haline geldi. 2019 yılında Evos Angels tarafından düzenlenen Dijital dünyanın Enleri Ödüllerinde yılın en iyi empati projesi ödülünü aldı.
Film başlıyor isimli bir program sunmuştur. Özge Pirçek’le Spor Tutkusu adlı yapımcılığını ve sunuculuğunu da üstlendiğim bir program hazırlamıştır.
Oku Zifiri Katran filminde rol almıştır.
Sosyal medya adresleri :instagram.com/ozgepircekitooo
Özge Pirçek Foto Albüm:
Resimleri büyütmek üzerlerine tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu