Biyografiler

Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir? Biyografisi

ABONE OL

Leyla Lydia Tuğutlu

Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir?, nerelidir, kaç yaşındadır, Biyografisi ve hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.
2005’te Best Model of Turkey yarışmasında Best Promising seçilmiştir. 2006 da Miss Tourism Queen International’da ‘Princess’ ödülü almıştır. Fashion TV Moda Oskarları 2007de ise gelecek vaad eden model seçilmiştir.
18 yaşında Miss Turkey 2008 güzellik yarışmasında birinci olan oyuncunun tacını yarışmanın juri üyesi olan Paris Hilton tarafından takıldı. Tescilli güzel daha sonra Miss World yarışmasında Türkiyeyi temsil etti.
Leyla Lydia Tuğutlu Biyografi: 29 Ekim 1989 yılında Almanya Berlin de doğmuştur. 1,75 boyundadır.  Babası Türk Annesi ise Almandır. Türkçe, Almanca ve İngilizce bilmektedir.
5 Yaşına kadar Almanya da yaşadıktan sonra ailesi ile birlikte Türkiye’ye yerleşmiştir. İlk okul eğitimini Türkiye de aldıktan sonra piyano dersleri almaya başlamıştır. Behiye Dr.Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi mezunudur.  Üniversiteye başladıktan sonra konservatuvarı bırakarak, ilgi alanı olan manken ve fotomodelliğe başlamıştır. İstanbul Üniversitesi’nde Alman Dili ve Edebiyatı olarak eğitim görmektedir.  Türkçe, İngilizce ve Almanca bilmektedir.
Beş yıl müzik ve keman dersleri almış aynı zamanda da bu süre içinde bir model ajansında çalışmıştır. konservatuarı bırakarak çok sevdiği manken ve fotomodelliğe başlamıştır.
Es-Es adlı dizide İrem rolünde oynadıktan sonra, Kirli Beyaz adlı dizide Melis karakterini canlandırmıştır. Atv de yayınlanan Kenan İmirzalıoğlu ve Bergüzar Korel‘inde rol aldığı dizide Songül rolünü canlandırmıştır.
yurt dışında düzenlenen yarışmalara gidip sanat filmlerinde rol almak ve Kaliteli işler yapmak istediğini bir röportajında dile getirmiştir.
Son derece duygusal ve hassas bir yapıya sahip olduğunu ifade eden genç modelin Resmi web sitesi ve içinde kendisinin yazılar yazdığı bir blog sayfası mevcuttur. Kiralık Aşk dizisinde İz karakterini canlandırmıştır. Leyla Lydia  Çağatay Ulusoy‘unda rol alacağı Ünlü isim Delibal adındaki filmde Füsun karakterini canlandırdı.
Tatlı İntikam dizisinde Pelin,  Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisinde Derin karakterini canlandırmıştır. Kızım dizisinde Candan karakteri ile başrol oynamıştır.
Sosyal Medya Hesapları: twitter.com/leyla_lydia – instagram.com/leylalydia/

Leyla Lydia Tuğutlu rol adlığı Dizi ve Filmler

2008-2009 – Es-es
2010-2011 – Kirli Beyaz
2012-2015 – Karadayı
2013 – Günce
2014 – İçimdeki Ses
2015 – 2016 Kiralık Aşk
2016 Tatlı İntikam
2017 Bu Şehir Arkandan Gelecek
2018 – 2019 Kızım
2015 Delibal
2018 Cebimdeki Yabancı

Leyla Lydia Tuğutlu Fotoğrafları 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı