Biyografiler

Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir? Biyografisi

Leyla Lydia Tuğutlu

Manken, oyuncu ve Miss Turkey 2008 birincisi Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir? nerelidir, kaç yaşındadır, Biyografisi ve hakkında detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Leyla Lydia Biyografi

29 Ekim 1989 yılında Almanya Berlin de doğmuştur. Babası Türk Annesi ise Alman’dır. Türkçe, Almanca ve İngilizce bilmektedir. 5 Yaşına kadar Almanya da yaşadıktan sonra ailesi ile birlikte Türkiye’ye yerleşmiştir. İlk okul eğitimini Türkiye de aldıktan sonra piyano dersleri almaya başlamıştır. Beş yıl müzik ve keman dersleri almış aynı zamanda da bu süre içinde bir model ajansında çalışmıştır. Anadolu Lisesi mezunudur.  Üniversiteye başladıktan sonra konservatuvarı bırakarak, manken ve fotomodelliğe başlamıştır. İstanbul Üniversitesi’nde Alman Dili ve Edebiyatı olarak eğitim görmektedir.
2005’te Best Model of Turkey yarışmasında Best Promising seçilmiştir. 2006 da Miss Tourism Queen International’da ‘Princess’ ödülü almıştır. Fashion TV Moda Oskarları 2007de ise gelecek vaad eden model seçilmiştir.
18 yaşında Miss Turkey 2008 güzellik yarışmasında birinci olan oyuncunun tacını yarışmanın juri üyesi olan Paris Hilton tarafından takıldı. Tescilli güzel daha sonra Miss World yarışmasında Türkiye’yi temsil etti.

Es-Es adlı dizide İrem rolünde oynadıktan sonra, Kirli Beyaz adlı dizide Melis karakterini canlandırmıştır. Atv de yayınlanan Kenan İmirzalıoğlu ve Bergüzar Korel’inde rol aldığı dizide Songül rolünü canlandırmıştır.
Yurt dışında düzenlenen yarışmalara gidip sanat filmlerinde rol almak ve kaliteli işler yapmak istediğini bir röportajında dile getirmiştir.
Son derece duygusal ve hassas bir yapıya sahip olduğunu ifade eden genç modelin Resmi web sitesi ve içinde kendisinin yazılar yazdığı bir blog sayfası mevcuttur. Kiralık Aşk dizisinde İz karakterini canlandırmıştır. Leyla Lydia Çağatay Ulusoy’unda rol alacağı Ünlü isim Delibal adındaki filmde Füsun karakterini canlandırmıştır.
Tatlı İntikam dizisinde Pelin karakterini ve Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisinde Derin karakterini canlandırdı. 2018 yılında yayımlanmaya başlayan Kızım dizisinde Candan karakteri ile başrol oynadı. Trt1 ekranlarında yayınlanan Uyanış: Büyük Selçuklu adlı dizide Elçin Hatun karakterini canlandırmıştır.
Sosyal Medya Hesapları:  twitter.com/leyla_lydia – instagram.com/leylalydia/

Leyla Lydia Tuğutlu rol adlığı Dizi ve Filmler
Es-es,  Kirli Beyaz, Karadayı, Günce, Kiralık Aşk, Tatlı İntikam, Bu Şehir Arkandan Gelecek, Kızım, İçimdeki Ses(Ayşıl), Delibal, Cebimdeki Yabancı, Uyanış: Büyük Selçuklu
Tavsiyeler : Çağatay Ulusoy Kimdir – Bergüzar Korel Kimdir

Leyla Lydia Tuğutlu Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu