Biyografiler

Itır Esen Kimdir?

Itır Esen

Itır Esen Kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir? Biyografisi, hakkında detaylar, merak edilen tüm bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.
Miss Turkey 2017 yarışmasında birinci seçilen fakat Twitter’dan yaptığı paylaşımlar nedeniyle birinciliği geri alındı. Miss Turkey 2017 güzellik yarışmasında birinci seçilen Itır Esen, tacını kaybetti. Esen’in tacının Twitter’dan yaptığı paylaşımlar nedeniyle geri alındığı açıklandı.
DARBE GİRİŞİMİ HAKKINDA ÇİRKİN SÖZLER:
“15 Temmuz Şehitler Gününü kutlamak adına sabahında regl oldum. Günü şehitlerimizin kanlarını temsilen kanayarak kutluyorum. “şeklinde ifadeler kullanılmıştı.
Özellikle sosyal medyada yüzbinlerce tepki gelmesine rağmen Itır Esen, konuyla ilgili ;  “Menstrüasyon döneminde dikkatsizce yaptığı bir paylaşımın başka bir mana içermediğini , yanlış anlaşılmalardan dolayı da özür dilerim” açıklamalarında bulundu.

İşte organizasyon yetkililerinin sosyal medya hesabından yaptığı resmi açıklama:
“Miss Turkey 2017’nin finalistleri dün gece muhteşem bir törenle Beyoğlu Grand Pera’da seçilmişti, ancak Itır Esen’in sosyal medya paylaşımları arasında görülen bir tweet sonuçların değişmesine sebep oldu.

Itır Esen’in Miss Turkey seçilmesinden sonra fark edilen tweetin gerçek olup olmadığı uzun saatler boyunca araştırıldı. Miss Turkey Başkanı Can Sandıkçıoğlu yaptığı açıklamada; “Üzülerek duyuruyoruz ki bu tweetin Itır Esen tarafından atıldığı kanaatine varılmıştır. Kuruluş amacı Türkiye’yi dünya çapında tanıtmak ve imajına katkıda bulunmak olan Miss Turkey Organizasyonu’nun böyle bir paylaşımı kabul etmesi mümkün değildir.” dedi ve bu sebeple tacının geri alındığını belirtti.
Bu durumda jüri puanlamasına göre ikinci olan Aslı Sümen birinci, puan sıralamasında üçüncü olan Pınar Tartan ikinci, dördüncü sırada olan Yasemin Çoklar ise üçüncü oldu.

Itır Esen Biyografi : Itır Esen, 1999 yılında İstanbul da doğmuştur. 1.80 boyundadır. İstanbul Üniversitesi, H.A.Yücel Eğitim Fakültesi İngilizce öğretmenliği 2. sınıf öğrencisidir. Ünlü isimlerin tasarımlarında modellik yaptı. Zeynep Tosun, Özgür Masur, Meltem Özbek, Çiğdem Akın, Zeynep Erdoğan gibi ünlü modacıların defilelerinde görev aldı.

Itır Esen hakkında görüşlerinizi konu altından yorum olarak paylaşabilirsiniz.
Sosyal Medya Adresleri
instagram.com/itiresenn –  twitter.com/esenitirresmi

Itır Esen Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu