Genel

İstanbul evden eve nakliyat firmaları

Son zamanlarda özellikle 2010 yılından sonra nakliyat sektöründe görülen çarpıklaşma farklı firmaları, markalaşmış kuruluşları taklit ederek kazanç elde etme isteği dikkat çekecek boyutta artmıştır.
Türk insanının karakteri gereği kısa yoldan parayı bulma hevesi ile bu piyasa giren bazı sözde nakliyatçılar yapmış oldukları taşımalarda verdikleri sözleri tutmamakta ve müşterilerine büyük zararlar verdiği tespit edilmiştir. Herhangi bir resmi belgeye sahip olmayan gerekli yerlerden faaliyet belgesi almayan taşeron firmaları İstanbul da özellikle Anadolu yakasında bir hayli fazla olduğu gözlemlenmiştir.
evden eve nakliyat firmalarının birçoğu maalesef kaçak şekillerde çalışmakta bir iş yerleri ve kendi elemanları bulunmamakta evden veya telefondan çalışmalar yapmakta, halk dilinde amele tabiriyle bilinen uzman olmayan vasıfsız kişiler çalıştırmaktadır.
İstanbul da Evden eve taşımacılık hizmetlerini hakkıyla yapan şehiriçi ve şehirlerarası nakliye faaliyeti yapabilmek için gerekli kuruluşlardan izin belgesi olan nakliye şirketleri de mevcut olup kendilerine has araçlarla, uzman kadrolarla ve uygun avantajlı evden eve nakliyat fiyatları doğrultusunda eşya nakliyesi işlemlerini gerçekleştirmektedirler.

Son 2 yılı incelediğimizde nakliyat sektöründe yeni açılmış olan firmaların çoğunun sahte taşeron olarak çalışmış olduğu, yetki belgelerinin olmadığı hatta kendi araçlarının bile olmadığı gözlemlenmiştir.
Özellikle Nişantaşı, Taksim gibi yaşam standartlarının üst düzeyde olduğu ilçelerde şubelerinin olduklarını ifade ederek burada ki halkın maddi özgürlüklerini fırsat bilip bundan yararlanmak istemişlerdir. Bir çoğunun kendi evinden çalıştığı almış olduğu nakliye işlerini kurumsal evden eve nakliyat hizmeti veren şirketlere satmış oldukları araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır.
Yaz günlerinde havaların güzel olmasını fırsat bilen kişiler evlerini veya iş yerlerini taşıtmak için anlaşacağı firmayı seçmek için yeterli derecede araştırmaları eşyaların sağlığı ve sorunsuz bir nakliye için dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisidir.
Yine aynı şekilde yapılan araştırmalar sonucu Uluslararası evden eve nakliyat firmalarını ve markalaşmış nakliye şirketlerini taklit ederek, onların isimlerini kullanarak rant elde etmek isteyenler ortaya çıkmıştır.
Evinizi veya iş yerinizi taşıyacağınız zaman resmi belgeleri bulunan kurumsal olarak bu işi yapan Uluslararası nakliye firmalarıyla çalışmanızı tavsiye etmekteyiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu