Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » internet » Google Aramalarında Web sitem nasıl resimli görünür?

Google Aramalarında Web sitem nasıl resimli görünür?

Dünyanın en büyük markalarından ve internet denilince ilk akla gelen Google, kullanıcılarına özellikle webmaster olarak çalışan kişilere yönelik yapmış olduğu yeniliklerlerle aramaları daha belirgin bir şekilde göz önünde tumaktadır.
Google author özelliği uzun zamandır etkin olmasına rağmen Türkiye aramalarında belirgin olmayan bu özellik yaklaşık 2 aydan beridir artık Türkiye aramalarında yansımış durumda.
Peki Web sitem aramalarda nasıl resimli çıkar?
Yapmanız gereken olay çok basit. İlk önce Google Plus hesabınıza ilgili web sitesini ekleyip daha sonra Google plus hesabınızdan Siteniz link vermek. Bu şekilde yapıldığı zaman İlgili siteniz aramalarda artık resimli olarak çıkmaktadır.
Googleplus hesabınıza girdikten sonra profil>Hakkında>Katılımda bulunduğu siteler bölümüne resimli çıkmak istediğiniz sitenizi ekledikten sonra, eklediğiniz siteden Plus hesabınıza <a href=”(plus profil linki)?rel=author”>Google</a> linki vermeniz dahilinde artık aramlarda ilgili siteniz resimli olarak çıkacaktır.
Yapamayan arkadaşlar Konu hakkında yorum yaparak yardımcı olma taleplerine cevap verilecektir.

Bu yazımız 4.379 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*