Biyografiler

Emre Altuğ Kimdir Biyografisi

Emre Altuğ

Emre Altuğ Kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, biyografisi ve hakkında merak edilen tüm bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.

Emre Altuğ Biyografi

Ünlü şarkıcı Emre Altuğ 14 Nisan 1970 tarihinde İstanbul Levent semtinde Dünyaya geldi. Annesi Ev Hanımı Babası ise Diş Hekimi olan Ailesi aslen Niğde kökenlidir.
Müziğe başlama amacını kızlarla daha yakından iletişime geçme olarak gitar çalmaya başladığını anlatan Yakışıklı popçu Liseden sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında eğitim aldı.
1990 yılında Sertap Erener, Zülfü Livaneli, Sezen Aksu, Nilüfer gibi sanatçılara vokallik yapan Emre Altuğ bu esnada Haldun Dormen Tiyatrosun’da bazı oyunlarda görev aldı.
İbret-i Alem adlı albümünü 1999 yılında çıkararak müzik piyasasına iddalı bir giriş yapan Emre Altuğ aynı zamanda da tiyatroya da devam etti. 2000 yılında askerlik görevini eda eden sanatçı bazı filimlerde görev aldı.
Sıcak Adlı 2. albümünü 2003 de çıkaran yakışıklı sanatçı Dudak Dudağa adlı albümle hayranlarının karşısına çıkan sanatçı 2005 Yılında oynadığı dizinin jenerik müziği ve bir Selami Şahin parçası olan parçayla çıkardığı Sensiz Olmuyor adlı single albümünün bütün gelirlerini Baba Beni Okula Gönder kampanyasına bağışlayarak büyük takdir kazandı.
10 Mayıs 2010 ise Emre Altuğ’dan adlı Maxi Single albümünü çıkarmıştır, 7 Haziran 2011 tarihinde ise Zil adlı albümü piyasaya çıkmıştır.
10 Ağustos 2008 de Çağla Şıkel ile evlenen sanatçı Hüseyin Kuzey ve Uzay Tuncer adında iki de oğlu bulunmaktadır. 2015 yılında Çağla Şıkel ile boşanmıştır.
Sosyal medya adresleri : instagram.com/emrealtug
Albümleri : 1999 – İbreti Alem, 2003 – Sıcak, 2004 – Dudak Dudağa, 2005 – Sensiz Olmuyor, 2007 – Kişiye Özel
2010 – Emre Altuğ’dan, 2011 – Zil, 2013 – Hangimiz Tertemiz, 2016 – Çıta
Dizileri :  Gülşen Abi (Dizi),  Tatlı Hayat (Dizi), ise Defteri (Dizi),  Sensiz olmuyor (Dizi),  Hasret – Poyraz(Dizi), Gülpare (Dizi),  El Gibi (Dizi),  Mert ile Gert (Dizi),  Elde Var Hayat (Dizi), Umutsuz Ev Kadınları (konuk oyuncu) (Dizi)
Filmleri : Tersine Dünya,  Asansör,  Ağaçlar Ayakta Ölür,  Halk Çocuğu,  Kolay Para, Neredesin Firuze?,  Balans ve Manevra,  Asterix Vikinglere Karşı, Eve Giden Yol: 1914,  Bratz, Sizi Seviyorum, Otel Divane -Fikri Divane,  5 Dakkada Değişir Bütün İşler,  Mezarcı
Ödülleri :  2008- Galatasaray Üniversitesi – En İyi Erkek Pop Şarkıcısı
2010 – İstanbul FM Altın Ödülleri – En iyi single Erkek sanatçı
2010 – 7.Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri- En iyi canlı performans programı
2012 – İstanbul Teknik Üniversitesi – 19. İTÜ EMÖS Başarı Ödülleri(Yılın En Başarı’lı Erkek Sanatçısı)
2013 – Siyaset Dergisi Ödülleri – Yılın sanatçısı

Emre Altuğ Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu