Biyografiler

Emre Altuğ Biyografi ve Resimleri

Ünlü şarkıcı Emre Altuğ 14 Nisan 1970 tarihinde İstanbul Levent semtinde Dünyaya geldi. Annesi Ev Hanımı Babası ise Diş Hekimi olan Ailesi aslen Niğde kökenlidir.
Müziğe başlama amacını kızlarla daha yakından iletişime geçme olarak gitar çalmaya başladığını anlatan Yakışıklı popçu Liseden sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında eğitim aldı.
1990 yılında Sertap Erener, Zülfü Livaneli, Sezen Aksu, Nilüfer gibi sanatçılara vokallik yapan Emre Altuğ bu esnada Haldun Dormen Tiyatrosunda bazı oyunlarda görev aldı.
İbret-i Alem adlı albümünü 1999 yılında çıkararak müzik piyasasına iddalı bir giriş yapan Emre Altuğ aynı zamanda da tiyatroyada devam etti. 2000 yılında askerlik görevini eda eden sanatçı bazı filimlerde görev aldı.
Sıcak Adlı 2. albümünü 2003 de çıkaran yakışıklı sanatçı Dudak Dudağa adlı albümle hayranlarının karşısına çıkan sanatçı 2005 Yılında oynadığı dizinin jenerik müziği ve bir Selami Şahin parçası olan parçayla çıkardığı Sensiz Olmuyor adlı single albümünün bütün gelirlerini Baba Beni Okula Gönder kampanyasına bağışlayarak büyük takdir kazandı.
10 Mayıs 2010 ise Emre Altuğdan adlı Maxi Single albümünü çıkarmıştır, 7 Haziran 2011 tarihinde ise Zil adlı albümü piyasaya çıkmıştır.
10 Ağustos 2008 de ÇAğla şikel ile evlenen sanatçı Hüseyin Kuzey adında bir de oğlu bulunmaktadır.
Yakışıklı oyuncu ve sanatçı olan Emre Altuğ fotoğraflarını sizler için deledik umarım beğenirsiniz…
Emre Altuğ Resimleri:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı