Biyografiler

Ebru Şancı kimdir?

Ebru Şancı Biyografi

Ebru Şancı

Ebru Şancı kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, biyografisi ve hakkında merak edilen tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Ebru Şancı Biyografi

31 Ağustos 1983 tarihinde doğan ünlü manken Ebru Şancı Başak burcudur.  İki kardeşi vardır. Lise eğitimini Bahçelievler Anadolu Lisesinde görmüştür. 2001 yılında başladığı Üniversiteyi Londra Regent College’de okumuştur.  Londra Regent’s College, New York Üniversitesi (Oyunculuk-Drama) bölümleriyle tamamladı. Kariyeri boyunca dünyaca ünlü birçok modacının defilelerinde ve marka yüzü olarak katalog çekimlerinde yer aldı.  Ünlü Hollywood yıldızlarının eğitim aldığı London Academy of Music and Dramatic Art kurumunda oyunculuk eğitim almaya başladı. Eğitimini İngiltere ve Amerika da tamamlamıştır. Ebru Şancı, İngilizce, Fransızca ve Arapça bilmektedir.

16 yaşında model olarak podyumlarda yer almaya başladı. Brezilya da düzenlenen Dünya güzellik yarışmasında birinci gelerek dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. 18 yaşında kazandığı bir güzellik yarışmasında tescillenen güzelliğiyle profesyonel kariyerine adım attı.
2001 yılında Londra’ya, 2006 yılında ise New York’a taşındı. Amerika da kariyerini sürdürdükten sonra 2010 yılı sonlarında Türkiye’ye kesin dönüş yaptı. Model ve oyunculuğun yanı sıra concierge hizmetleri veren bir şirket kurdu. Daha sonra Türkiye de mankenlik ve modellik yapmıştır.
2013 yılında “Yağmurdan Kaçarken” adlı dizide rol almıştır. Güzelliği ve hanımefendiliği ile birçok hayranı bulunan güzelin aşk dedikodularına karışmasıyla ününe ün katmıştır.
Fenerbahçe’li bir futbolcuyla yaşadığı aşk yüzünden kariyerini noktalayan Ebru Şancı bir zamanlar Libya liderinin oğluyla da aşk yaşadığı ifade edilmiştir.  Ünlü şarkıcı bir zamanlar İbrahim Tatlıses’in oğlu İdo ile aşk kaçamağı yaptığı magazin gündemini işgal etmiştir.
2015 yılında futbolcu Alpaslan Öztürk ile evlenmiştir.

Ebru Şancı Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu