Biyografiler

Duygu Çetinkaya kimdir? Biyografisi

Duygu Çetinkaya

Duygu Çetinkaya kimdir nerelidir, kaç yaşındadır, biyografisi ve hakkında detaylar yer almaktadır.

Survivor 2013  yarışmasında gönüllüler takımında izlediğimiz, agresif tavırlarıyla ve hırslı yapısıyla dikkat çekmiştir.
Duygu Çetinkaya Biyografi : 13 Ocak 1986 tarihinde Denizli de doğmuştur. Yamaç paraşütü, dalış ve benzerleri gibi adrealin sporlarını ve adrealini sevmektedir. Oyuncunun diğer bir özelliğide şarkı sözü yazmasıdır.
Oğlak burcudur. 1.68 boyunda 50 kilo ağırlığındadır. Tuttuğu takım Fenerbahçe’dir. Babası asker, Annesi ise Adliye muhabiridir. İlkokul eğitimine Ankara Fatoş Abla Kız Kolejinde başlamış daha sonra İskenderun da devam etmiştir.
Ortaokulu Erdekte, lise hazırlık sınıfını ise İzmir Menemen Anadolu Lisesinde okuyan Çetinkaya, lise 1. sınıftan sonra  İsveç’in Stockholm kentine gitmiş ve eğitimine orada devam etmiştir. Gazi Üniversitesi İktisat ve İdari Bilimler Fakültesinde eğitimini tamamlamıştır.
Ralph Ellisona ait Görünmez Adam, Chinua Achebenin Ruhum yeniden doğaca,Margert Mitell den Rüzgar gibi geçti,Poul Coelho dan Simyacı ve tabiiki Turgut Özakman dan Çılgın Türkler gibi kitaplar en sevdiği kitaplar arasında yer almaktadır.

2002-2003 yıllarında , Show TV’nin düzenlediği Türkiye’nin Yıldızları yarışmasına katılarak oyunculuğa ilk adımını attı. İlk dizisi TRT’de yayınlanan Türkü’ydü. Daha sonra yine Show TV’de yayınlanan , Silikon Vadisi programını iki yıl sundu. 2008 Nükrüt adlı filimde 1025 adlı karakteri canlandırmıştır.
2014 yılında Çılgın Dersane 3’te Kurdela rolü ile yer aldı. 2011 yılında Ya Sonra adlı sinema filminde de Deniz karakterini canlandırmıştır. Mustafa Ceceli’nin Aman isimli şarkısının klibinde, Baha’nın Firar isimli parçasının klibinde rol aldı. Güven Baran’nın Kıvılcım isimli şarkısının klibinin Yönetmenliğini yaptı ve klipte rol aldı.
Binbir Gece dizisinde Sezen İncioğlu rolüyle ve Star TVde yayınlanan Firar dizisindeki Betül karakteri ile yıldızı parladı. Seni Bana Yazmışlar adlı dizide Cansu karakterini canlandırdı.
Duygu Çetinkaya Fotoğrafları : ( Resimlerin üzerlerine tıklayarak büyütebilirsiniz.)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu