Biyografiler

Ayşe Akın Kimdir

(Ayshe Feat) Kimdir

Ayşe Akın

Ayşe Akın kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, biyografisi ve hakkında detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.
Güllerin Savaşı isimli dizide Duygu rolünü canlandıran Ayşe (Ayshe) Akının gerçek Adı Ayşe Özdemirdir. Mustafa Ceceli’nin aranjörlüğünde Cem Belevi ile Pekkandan dinledigimiz “Kim Ne Derse Desin” adlı şarkıyı Fransızca versiyonuyla da seslendirerek büyük ilgi gördü ve klip 4 gün içinde yaklaşık 100 binin üzerinde kişi tarafından izlendi.

Ayşe ( Ayshe) Akın Biyografi

24 Ocak 1992 tarihinde Belçika, Brüksel’de dünyaya geldi. Tam adı Ayşe Özdemir’dir. Aslen Afyonkarahisarlıdır. 2010 yılında Belçika’da bir güzellik yarışmasına katılmış ve Brüksel Güzeli olmuştur.  İlk olarak Muhteşem Yüzyıl’ dizisinde Cenevizli Güzel rolü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Cem Belevi’nin, DMC’den yayınlanan “Kim Ne Derse Desin” düeti ilk kez ve sadece netd Müzik’te yer aldı. Sesi kadar danslarıyla da büyüleyen oyuncu adını artık Ayşe Akın olarak kullanmaya karar vererek ve müzik dünyasında ise Ayshe Feat olarak yoluna devam edecek Eski Belçika güzeli, dört dil bilmektedir.

Yurt dışında yaşadığı için adında ki Ş harfini S diye okuduklarından dolayı ismini Ayshe olarak değiştirdiğini ifade eden güzel yıldız Türk örf ve âdetleriyle mi yoksa Belçika kültürüyle mi büyüdünüz sorusuna “Evde tamamen Türk âdetleri hâkimdi” cevabını verdi.
Henüz 4 yaşındayken annesinin kendisini ajansa kaydetmesiyle daha o yaşlarda fotomodellik yapmıştır. 18 yaşındayken Futbolcu Önder Turacı ile evliliği çok konuşuldu. Üç dört ay süren ilişkileri sonucu Türkiye’de nikâh yaparak Belçika da olacak olan düğüne iki hafta kala ayrıldılar.

Muhteşem Yüzyıl Seçmelerine girerek Altı ay sonra İtalyan bir prenses karakteri için çağrılan genç yıldız arkadaşıyla birlikte gitmiş olduğu bir ses yarışmasında oturduğu yerde şarkı söylerken DMC’nin patronu Samsun Demir’in ilgisini çekmiştir.
2015 yılında sinemaya da adım atan Ayşe Akın, Kervan 1915 isimli filmde başrol olarak rol aldı. Film, Ermeni vatandaşların bir kısmının hayatını kurtaran Salim isimli bir adamın yaşadıklarını anlatıyor.
Ben Bile Şok adlı şarkıyla ikinci klibini çekmiştir. 2017 yılında anoreksiya hastalığına yakalandı. Daha sonra bu hastalığı nasıl yendiğini tüm Türkiye’ye paylaştı. Uzman doktorları, diyetisyenleri, psikologları bir araya getirip bu hastalığa maruz kalan birçok gence umut ışığı olup onları ücretsiz tedavi olmalarına vesile olmuştur. Kanal D’de yayınlanan “İnsanlık Suçu” dizisiyle Neslihan Karakterini canlandırmıştır.

Filmleri ve Dizileri :
2018 – İnsanlık Suçu (Neslihan) (TV Dizisi)
2015 – Kervan 1915 (Suzan) (Sinema Filmi)
2014 – Güllerin Savaşı (Duygu) (TV Dizisi)
2013 – Muhteşem Yüzyıl 4. Sezon (Cenevizli Gabriela) (TV Dizisi)

Albümleri :
2016 – Ben Bile Şok (Catwork Remix) – (Single)
2015 – Kim Ne Derse Desin (single)

Ayşe Akın (Ayshe Feat ) Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu