Biyografiler

Ayça Ayşin Turan Kimdir

Ayça Ayşin Turan

Ayça Ayşin Turan Kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, hangi dizilerde rol aldı, Biyografisi ve hakkında tüm merak edilen bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.
Ayça Ayşin Turan Biyografi : 25 Ekim 1992’de Sinop da doğmuştur. 1.67 boyundadır. Babası Kastamonu Annesi ise Sinop’ludur. Lise Eğitimini Sinop da görmüştür.
Ünlü Manken Miranda Kerr’e benzerliğiyle ve Kumral Saçları, renkli gözleriyle dikkat çeken başarılı oyuncu Sinop Belediye Konservatuarı’nda da eğitim görmüştür.
İstanbul Üniversitesi Radyo sinema Televizyon bölümünde eğitimine devam etmektedir. Henüz erken yaşlarda oyunculuğa olan ilgisi popüler olmasını sağlamıştır. Bir çok dizide rol almıştır. Oyunculuk eğitimini Gazanfer Özcan ve Gönül Ülkü tiyatrosunda almıştır. Oyuncu koçu Ferit Selçuk’tur.
Dinle Sevgili dizisi ile televizyon dünyasına adım atan Ayça Ayşin, Karagül dizisindeki rolüyle herkesin dikkatini çekmeyi başarmıştır. İlk sinema filmi Sevimli Tehlike’dir.
2018 yılında filminde Aralarında Çağatay Ulusoy gibi ünlü isimlerinde rol aldığı, Netflix’in ilk Türk dizisi “The Protector/Hakan: Muhafiz” filminde rol almıştır.
Vermiş olduğu bir röportajda Oyunculuk hayalini gerçekleştirmek için Sinop’dan İstanbul’a geldiğini ifade etmiştir.
Sosyal medya adresleri : instagram.com/aycaaysinturan
Rol aldığı Diziler :
Sevimli Tehlikeli- Şefkat Tepe – Dinle Sevgili – Karagül – Sungurlar – Hayal ve Gerçek – Altınsoylar – Meryem – Sonbahar – Hakan: Muhafız
Ödülleri : 2015 – 2. Türkiye Altın Palmiye Televizyon ve Basın Ödülleri yarışmasında Sevimli Tehlike adlı filmde Yılın Çıkış Yapan Sinema Oyuncusu ödülünü almıştır.

Ayça Ayşin Fotoğrafları

(Fotoğrafları büyütmek için üzerlerine tıklayabilirsiniz)

Anahtar kelimeler : Ayça Ayşin Turan vikipedi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu