Biyografiler

Aslı Melisa Uzun Kimdir? Biyografisi

Aslı Melisa Uzun

Aslı Melisa Uzun kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, biyografisi ve hakkında detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.
2015 yılında ‘Miss Turkey Universe’ seçilmiştir. 2015 Miss Universe güzellik yarışmasında Türkiye’yi temsil etmiştir.

Aslı Melisa Uzun Biyografi

28 Temmuz 1995 yılında Ankara da doğmuştur. 1,75 boyundadır. Köln Üniversitesi Hukuk Fakültesi Bölümünde eğitim görmüştür. Profesyonel olarak dans etmektedir. En Büyük hayali Yarışmayı kazanmak ve çok iyi bir dansçı olmak olduğunu ifade etmiştir.  Üç yaşındayken dans kurslarına başlayan ve daha sonra bale ile jimnastik eğitimi almıştır. Aslı Melisa Uzun, ilk profesyonel dansçılık deneyimimi 15 yaşımda Anadolu Ateşi ile yaşamıştır.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi’nde dans eğitimi de almıştır.

Vermiş olduğu bir röportajda; “Kendi adıma dans okumanın hem oyunculuğum hem de dansçılığım için, yani bütünsel performansçılığım adına çok doğru bir tercih olduğunu düşünüyorum. Yüksek lisansta tiyatro okumayı düşünüyorum. Sahne sanatları genel anlamda eğitimin hiç bitmediği bir alan ve kendimi hayatım boyunca hep daha fazla geliştirmek istiyorum.” ifadelerini kullanmıştır.
Oyunculuk kariyerine, Arkadaşlar İyidir isimli dizide Seda Yılmaz karakterini canlandırarak adım atmıştır. Daha sonra Erkenci Kuş adlı dizide Gamze karakterini canlandırmıştır.

Rol aldığı yapımlar : Arkadaşlar İyidir, Erkenci Kuş, Zen Mother, Verbotene Liebe, Akrep
Sosyal medya adresleri : instagram.com/aslimelisauzun
Tavsiye yazı : Asena Toprak Kimdir

Aslı Melisa Uzun Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu