Biyografiler

Amine Gülşe Kimdir? Biyografisi

Amine Gülşe

Oyuncu ve manken Amine Gülşe kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir, Biyografisi hayatı ve hakkında merak ettiğiniz bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.
Miss Turkey 2014 Güzellik yarışmasında 250 aday içinden finallere kalmış ve final gecesinde Kraliçelik tacını takmıştır. İrina Shayk ve Adriana Limaya benzerliğiyle dikkatleri çeken genç model güzelliğiyle sosyal medyada en çok konuşulan konulan arasına girerken, internet ortamında da en çok aranılan kişiler arasına girmeyi başardı. Sempatik ve neşeli hareketleriyle dikkatleri çeken genç güzel, Otoriteler tarafından ilerleyen zamanlarda adından sıkça söz ettirecek isim olarak nitelendiriliyor.

Amine Gülşe Biyografi

30 Nisan 1993 yılında İsveç Göteborg’da doğmuştur. Yarışmaya İzmir Bergama’dan katılmıştır. International High School of the Gothenburg Region’da eğitim görmektedir. 1,78 boyundadır, Saç rengi Kestane, Göz rengi yeşildir, 90-62-62 ölçülerine sahiptir. İngilizce, İsveççe ve İspanyolca bilmektedir. Asla Vazgeçmem adlı dizide Nur Kozan rolünü, 2017 yılında İkisini de Sevdim adlı dizide Suna karakterini canlandırmıştır.

Elidor Miss Model 2014 yarışmasında 1. olan Amine; “Uluslararası arenada Ülkemi başarı ile temsil etmek istediğini ifade ederken yarışmada birinci olduğuna hala inanamadığını, Oyunculuk tekliflerine motivasyonun bozulmaması için geri çevireceğini” ifade etmişti. Herkes tarafından Dünyaca ünlü İrina Shayka benzetildiğini söyleyen genç model, Türk kadını kıyaslandıklarından daha asil ve güzel olduğunu ifade etti.

Vermiş olduğu bir röportajda “Çocukken çok şekermişim. Kocaman gözlerim varmış. Annem, insanların yolda görüp bana “çok güzelsin” demelerinden artık bıktığımı” anlatıyor. Ergenlik yıllarımda güzelliğimi daha da çok farkına varınca arkadaşlarımla aram bozulmaya başladı. Bazıları bana anlamsız yere küstü. Bazıları grup halinde beni dışladı. Tabii kız arkadaşlarımın sayısı hızla azaldı, Ama bunlardan güç aldım. Şimdi hepsine teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın Nikah şahitliğini yaptığı Amine Gülşe, Almanya Milli Takım oyuncusu Mesut Özil ile 7 Haziran 2019 yılında evlenmiştir. Birçok ünlünün katıldığı Nikah töreni Four Seasons Bosphorus Oteli’nde gerçekleşti. 30 Mart 2020 tarihinde Eda ismini koydukları bir kız çocuğu dünyaya getirdi.
Sosyal medya adresi : instagram.com/gulseamine

Amine Gülşe Fotoğrafları

Etiketler : Amine Gülşe vikipedi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu