Biyografiler

Abidin Kimdir? Biyografisi

2003 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Popstar Alaturka da birinci olan Abidin Kimdir, Nerelidir? Biyografisi ve diğer merak ettikleriniz bu yazımızda paylaşılmıştır.
Biyografisi : 1970 yılında Anada da doğmuştur. İlkokulu Adana Ziya Gökalp, ortaokulu yine Adanada İstiklal Ortaokulu ve liseyi de Seyhan Çobanoğlu lisesinde bitirdi. Ailesine yük olmamak ve kendi harçlığını çıkarmak için Okul yıllarından itibaren çeşitli yerlerde çalışmıştır.
İlerleyen zamanlarda müzikle tanışarak gitar çalmaya başladı. Lise yıllarında Adanada gitar çalma konusunda kendini yetiştirerek şarkı da söylemeye başladı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünü kazandı. Askerliğini Gaziantep de yaparken Kalp Ritim bozukluğu nedeniyle erken terhis oldu. Askerlikten geldikten sonra çeşitli demolara hazırlayarak bunları Müzik şirketlerine gönderdi.
Herkesin bildiği gibi Kanal D Televizyonunda yayınlanan Popstar yarışması elemelerine girerek 12 finalist arasına girdi. Yaklaşık 12 Hafta süren maraton sonucu popstar birinciliğini kazandı.
2004 yılında Aşktan Yana adlı ilk Albümünü çıkardı.
Popstar Abidin Fotoğrafları :

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu