Biyografiler

Yağmur Tanrısevsin Kimdir

Yağmur Tanrısevsin

Yağmur Tanrısevsin kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, biyografisi ve hakkında detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.
Yağmur Tanrısevsin biyografi : 24 Ağustos 1990 tarihinde Mersin de doğmuştur. 1.70 metre boyunda, 55 kilo ve Başak burcudur. İlkokul, ortaokul ve liseyi Mersin’de okudu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik-Cam Bölümü mezunudur. Pınar Tanrısevsin kardeşidir. Sanat kariyerini oyunculuk ve seramik-cam alanlarında birlikte devam ettirmektedir. Boks, tenis, kayak, basketbol, heykel, resim ile ilgilenmektedir. Meltem Cumbul başta olmak üzere bir çok ünlü isimden oyunculuk eğitimi almıştır. 2013 yılında Bambi reklamının marka yüzü olmuştur.
Güneşi Beklerken adlı dizide ünlü bir ailenin duygusal krizler geçiren Melis Güzel karakterini canlandırmıştır. İngilizce oynadığı Amerika ortak yapımı ilk sinema filminde The Tragedy adlı korku filminde Jennifer rolünü canlandırmıştır.
Geniş Aile: Yapıştır sinema filminde Çağla karakterini, Aşk Ağlatır sinema filminde Banu karakterini canlandırmıştır. Adını Feriha Koydum ve Pis Yedili dizilerinde konuk oyuncu olarak yer almıştır Kaçak dizisinde Tülay Mengen karakterini oynadı. Bana Baba Dedi dizisinde Didem karakterini canlandırmıştır. Mayıs Kraliçesi adlı dizide başrol oynamıştır. Oğuzhan Koç ile yaklaşık 3.5 senelik ilişkisi 2019 yılında bitmiştir.
Vermiş olduğu bir röportaj da “Yalan söyleyen erkeğe ve insana tahammülüm yok. Erkeğin zekası beni etkiler.Oyunculuk, daha küçük bir şehirden İstanbul’a gelmek, burada okumak, yaşamak hayalimdi.Eğer oyunculuk yapmıyor olsaydım şu an kendi atölyemde çalışıyor olurdum. Kendi resimlerimin ve heykellerimin olduğu bir sergi açardım.” ifadelerini kullanmıştır.

Filmografi : The Tragedy, Aşk Ağlatır, Geniş Aile Yapıştır, Yok Artık!2, Baba Parası
Dizileri : Pis Yedili, Adını Feriha Koydum, Güneşi Beklerken, Kaçak, Bana Baba Dedi, Mayıs Kraliçesi, İki Yalancı
Sosyal medya adresleri :instagram.com/yagmurtanrisevsin

Yağmur Tanrısevsin Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu