internet

Türkcell 3g vınn wifi yapma

Türkcell 3g vınn wifi yapma nasıl yapılır ?Turkcell Vınn 3g Modem İnternet Paylaşımı, Vınn Paylaştırmak:
Elinizde wifi destekli akıllı telefon var ve Türkcell 3g vınn modeminiz var. Bilgisayarınızdan telefonunuza nasıl internet bağlantısı alabliliriz. Bir çok kişinin merak ettiği bu soru hakkında kısa bir araştırma sonucu edinmiş olduğumuz bilgileri Sizlerle paylaşmaktayız.
Sırasıyla takip edceğiniz adımlar şu şekildedir:
İlk başta Başlata tıklıyoruz sonra arama yerine cmd komutunu giriyoruz.Daha sonra netsh yazıp enter yapıyoruz, peşinden wlan yazıp tekrar enter yapıyoruz. bu işlemleri yaptıktan sonra set hostednetwork mode=allow yazıp tekrar enter ypapıyoruz. set hostednetwork ssid=ağ ismi (istediğniz bir isim verebilirsiniz xxxx gibi)yazıp tekrar enter yapıyoruz. set hostednetwork key=parola keyUsage=persistent (parola yazan yere enaz 8 haneli olacak şekilde parola giriyoruz ve enter yapıyoruz.
Artık ağımız kuruldu fakat aktif olması gerekmekte, Aktifleştirmek için start hostednetwork yazıp enter yapıyoruz ve cmdyi kapatıyoruz. Sonra Ağ ve paylaşım merkezi+bağdaştırıcı ayarılarına girdiğimizde virtual wifi bağlantısını görüyoruz. Buradaki ağ ismi kablosuz ağ bağlantısı 2 diye gözüküyor. Daha sonra ilk başta oluşturduğumuz çevirmli ağbağlantısına ( huawei mobile connect) sağ tıklıyoru,özellikler+paylaşım+diğer kullanıcıla internet bağlantısı yoluyla bağlansın işaretliyorz ve alttan oluşturduğumuz ağ bağlantısını seçiyoruz yani (kablosuz ağ bağlantısı 2 )
Hepsi bu kadar :)
Telefonunuzdan wifi taraması yaptığınızda oluşturmuş olduğunuz ağ ismi çıkmaktadır. Seçmiş olduğunuz parolayı girip internete girebilirsiniz.
Konu hakkında sormak istediklerinizi ve yapamayan arkadaşlar için yardım taleplerinizi konu altından yorum olarak bizlere bildirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhaba, bilgisayarı her kapatıp açtığımda, aynı işlemi tekrarlamam gerekiyor. Çünkü ağ kayboluyor. Bunun için ne yapılabilir acaba?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu