Biyografiler

Şükran Ovalı Kimdir? Biyografisi

Şükran Ovalı

Şükran Ovalı kimdir? nerelidir?, kaç yaşındadır? hangi dizilerde rol almıştır, biyografisi ve hakkında detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Şükran Ovalı Biyografi

Türk dizi ve sinema oyuncusudur. 1 Nisan 1985 tarihinde İzmir Eşrefpaşa da doğmuştur.  1.70 metre boyunda, 60 kilo ve Koç burcudur. Mustafa Urcan okulunda ilk öğretimini tamamladıktan sonra Fevzi Çakmak Ortaokulu’ndan mezun olmuştur. Lise Eğitimini Göztepe de görmüştür. Müjdat Gezen Sanat Merkezi oyunculuk mezunudur. Beşiktaş taraftarıdır.
Şeref Meselesi dizisindeki rol arkadaşı Şükrü Özyıldız’la yaşadığı aşkla gündeme geldi. 2002 yılında başlayan oyunculuk kariyerinden bu yana büyük değişim yaşadı. Oyunculuğa Sırlar Dünyasında konuk oyuncu olarak başlayan ardından ilk büyük çıkışını Bez Bebek dizisiyle yaptı. Yıllar içinde 20 kilo verdi, bir kaç kez burun estetiği yaptırdı, kaş tasarımıyla ve ufak dokunuşlarla yüzündeki ifadeyi yumuşattı.

Bir Bulut Olsam, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Leyla İle Mecnun, Şeref Meselesi gibi sevilen pek çok dizide rol alan Şükran Ovalı ise Paramparça da Ayşe olarak ekrana gelecek.
2017 yılında Milli Futbolcu Caner Erkin ile evlenmiştir. Mihran isminde çocuğu vardır.
Sosyal medya adresleri : twitter.com/ovalisukran – instagram.com/sukranovali

Rol aldığı Dizler : 
Ezo Gelin, Vazgeç Gönlüm, Bez Bebek, Aşk Yakar, Kahramanlar, Bir Bulut Olsam, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Reis, Kötü Yol, Leyla ile Mecnun, Avrupa Avrupa, Cinayet, Şeref Meselesi, Paramparça, Familya, Vatanım Sensin
Rol aldığı Sineme ve Filmler : Pars: Kiraz Operasyonu, Alia, Cin Geçidi, Ev, Nar, Yeni Dünya, Şeytan Tüyü, Ekşi Elmalar, Poyraz Karayel: Küresel Sermaye

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu