Biyografiler

Şebnem Schaefer Kimdir? Biyografisi

Şebnem Schaefer Kimdir? Biyografisi
Emret Komutanım adlı dizi de dikkatleri üzerine çeken Şebnem Schaefer hakkında yazmış olduğumuz bu yazımızda nerelidir, kaç yaşındadır ve hakkında merak etmiş olduğunuz tüm bilgileri bulabilirsiniz.
1995 yılında Avrupanın En Güzel Türk Kızı ünvanını kazanmıştır.
Türkiyede adını, sunduğu “SMS Size Milyarlar Sunuyoruz” adlı yarışmayla duyurdu. Ardından “Ford Models Super Model Of The World” yarışmasında aldığı birincilikle ününe ün kattı. Bu dönemde modanın başkenti olan Milanodan bir çok ajans kendisiyle çalışma teklifinde bulundu.
9 Şubat 1984 yılında Almanya Frankfurt da doğmuştur. Annesi Türk, Babası ise Almandır. Kova burçludur. 1,80 boyunda ve 58 kilodur. Saç rengi Sarı, göz rengi ise Eladır. Tam adı Jennifer Simone Macide Şebnem Schäferdır.
Lise Eğitimini Almanya da almıştır. 2003 yılında Frankfurt da bulunan Johann Wolfgang oethe Üniversitesinde eğitime başlamıştır.  İki yıl Türkoloji ve Psikanaliz eğitimleri almıştır. 2005 yılında bir yıl Kültür Antropoloji ve Avrupa Etnolojisine devam etmiştir.
15 yaşından beri mankenlik yapmaktadır. Almanca, Türkçe, İngilizce, Latince, Fransızca, ve Arapça bilmektedir.
Dört yıl binicilik yapan güzel manken .atları çok sevmektedir. 4 yıl Bale yapmış ve dans etmekten çok hoşlandığını ifade etmektedir.
Sosyal Medya Adresleri : twitter.com/jsebnemschaefer – facebook.com/jennifersebnem.schaefer -instagram.com/jsebnemschaefer
Filmografisi:
Üç Tatlı Cadı – Peri (2007) Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu – Zaldabar Kız (2006) Emret Komutanım – Alev Hemşire (2005) Lise Defteri – Aylin O Şimdi Asker Eros Pansiyon (Tiyatro oyunu 2008-2009)
Katıldığı Yarışmalar ve Aldığı Dereceler:

Pro7 Arabella Yüzü 1999 : 1.lik Miss Teen Tourism World 2000 : 1.lik Ford Models Super Model Of The World : 1.lik Star Search 2002 Almanya : Mankenlik dalı yarı final Miss Bad Kreuznach 2005 Miss Rheinland-Pfalz 2005 Miss Germany 2006 : 2.lik
Sunuculuk:
Show TV – Bilgi Yarışması: SMS Size Milyarlar Sunuyoruz Kanal D – Almanya Hürriyet Baskı TGRT – Yılbaşı Programı Rhein-Main TV – Stil Programı TV8 – Şebnem Schaeferla Muhteşem Çocuklar Programı Alman-Türk Film Festivali ödül töreni
Şebnem Schaefer Fotoğrafları (Resimlerin üzerlerine tıklayarak büyütebilirsiniz)

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı