Genel

Profesyonel Düğün fotoğraf çekimi nasıl yapılır

Her yeni çiftin en mutlu günüdür beraberliğe attıkları ilk adımları, bunu ölümsüzleştirebilmek için sizlere sunduğumuz profesyonel ekip ve ekipmanlarımızla birçok yerde dilediğiniz konseptlerde çekilen fotoğraflarınızı en güzel şekilde sizlere sunuyoruz. Basite alınamayacak kadar önemli olan bu gününüzü en profesyonel şekilde yapmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Düğün fotoğraflarında sürekli yenilikleri takip edip siz değerli müşterilerimize en yeni fotoğrafları çekmenin hazzını yaşıyoruz…

Profesyonel fotoğraf çekimlerinde verdiğimiz hizmeti en üst seviyede tutmaktayız. Çekimlerimizde önceden ayarlanmış olan çekimin yapılacağı yerlerin bizzat bildirilmesi gerekmektedir. (Not: Özellikle düğünün olacağı konuma göre fotoğraf dış çekim lokasyonlarında farklılık oluşmaktadır ve buna bağlı olarak; İstanbul içi trafiğin yoğun olduğu yerlerinde göz önünde bulundurulması aşırı derecede önemlidir.)
En önemli sorunumuz trafiktir. Örneğin Tuzla’da olan bir düğün ve Emirgan’da gerçekleşecek olan dış fotoğraf çekimi için konuşacak olursak; saati en erken 09:00’da olan kuaförün bitmesi en erken 11:30 olacaktır. Kuaförün konumu da bu anlamda çok önemlidir.
Tuzla’da olduğunu varsayarsak;  Tuzla’dan Emirgan’ geçmek en erken 12:00‘yi bulacaktır. Çekimlere hazırlıklarla birlikte tam olarak 12:30’da başlandığını düşünürsek; 3 veya 4 saatin çekim sürdüğü takdirde çekim işlemi sonucunda saat en erken 15:00 en geç 16:00 olacaktır. Tekrar Emirgan’dan Tuzla’ya varmak (gün ve saatlerin trafik yoğunluğu göz önüne alınarak aşırı derecede farklılık göstermesi hasebiyle) en erken 17:00 en geç 18:00’i bulacaktır.
Örnekten de anlaşılacağı gibi saatler arası aşırı derecede farklılık görülmektedir. Basit bir düşünmeyle dış çekimini tam gün ortasına getirmekteyiz. Özellikle yaz günlerinde fazla olan düğünler için bu zamanlama iyi olmamaktadır. Günün tam ortası demek güneşin tam üstte olup fotoğraflarda aşırı ışığın düşmesine ve gölgelerin aşırı olmasına sebep olacaktır. Bunun için en doğru fotoğrafçıyla çalıştığınızdan emin olunuz. Biz Union ekibi olarak bu olumsuzlukları en aza indirgemek için en iyi şekilde çalışıyoruz.
Buna bağlı olarak Düğün fotoğraf dış çekimlerinin planlama konusuna önem vermek gerekmektedir.  Buna bağlı olarak;  Düğün planlaması önceden yapılmalıdır aksi takdirde birçok problem oluşacaktır. Özelikle trafik ve konum bu aşamada çok önemlidir.

Düğün dış çekim fotoğraflarında birçok kriter önemini hassasiyetle korumaktadır.  Bunların müşteri açısından en önemlisi analiz ve planlamadır.Fotoğraf albümlerinin tasarımı, albüm ekstraları ve kaliteden kaliteye her bütçeye uygun albüm ve çekimlerimizin olduğunu da belirtmek isteriz.

Siz değerli müşterilerimiz için birçok paket hazırladık. Bu paketler yayınlama sürecinde kalitelerine ve boyutlarına göre farklılık göstermektedir.  Bu paketler; Gümüş, Altın ve Platinyum Paket olarak ayrılmıştır. Gümüş paket dâhilinde mat veya parlak panoramik albüm uygulanmaktadır. Altın paket dâhilinde ipek panoramik albüm uygulanmaktadır.
Platinyum paket dâhilinde kristal veya metalik albüm uygulanmaktadır. Buna ek olarak paket dâhili dışındaki albümleri de talep edebilirsiniz. Örneğin aile albümlerinde fazlaya kaçabilirsiniz. Cep albümlerini çokça yaptırabilirsiniz. Bu tamamen sizin şahsi keyfinize kalmıştır.
Union Wedding” ile çalıştığınız takdirde düğün fotoğraflarınızın yanında kısa bir video hediye almış olacaksınız. Bununla birlikte paketler dışında profesyonel düğün videonuz ile herkesi büyüleyebilirsiniz.

Profesyonel ekip ve ekipmanlarımız ile birlikte bu alanda hizmet vermekteyiz. Profesyonel düğün video hizmetlerimiz; Düğün akışı çekimi olarak işlemez. Düğün video hizmetimiz tamamen profesyonel olarak işlemektedir. Belirlenen planlamalarla birlikte senaryo takibinde çekilmektedir. Standart düğün akış çekimiyle hiçbir alakası yoktur.

Düğün fotoğraflarında  profesyonel ekip arkadaşlarımızla gelin ve damadımızın en güzel karelerini fotoğraflayıp ölümsüzleştirebilmek için elimizden geleni en iyi şekilde kullanmaya çalışıyor ve en güzel şekilde albüm haline getiriyoruz. Mutluluğun adımlarını “Union Wedding” den ulaşabilir ve sizlere sunulan imkânları değerlendirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu