Sağlık Haberleri

Porselen Diş Kaplama

Porselen Diş Kaplamalar Hakkında Merak Edilen Herşey

Çeşitli sebepler nedeniyle mevcut dişlerin yerine ya da estetik bozuklukların ortadan kalkması için, hastanın çiğneme, konuşma işlemlerini gerçekleştirebilmesi için yapılan yapay dişlerdir. Dişlerde ki çürükler, zamanla bozulmaya harap olmaya neden olmuşsa, dolgu olmayacak duruma gelmişse sağlam dişi kurtarmak amacıyla porselen kaplama başlıca operasyonlardan birisidir.

Porselen Diş Fiyatları

Porselen diş kaplama fiyatları (2024) Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenmektedir. Her yıl farklı tarifeler üzerinden ücretlendirilen diş kaplama fiyatları bir çok faktöre göre değişmektedir. Bu faktörler hastanın durumuna göre, diş hekimi uzmanına göre, kaplama uygulanacak olan malzemelere göre farklılık göstermektedir. Porselen dişler için malzemeler arasında da kalitesine göre fiyat farkı bulunabilmektedir. İşçilik ve malzeme kalitesini mutlaka fiyat farklılıklarında görebilirsiniz.
Porselen Diş Fiyatları değişimde ki en büyük nedenlerden birisi de alanında uzman olan bir doktor ile normal diş hekimi arasında fiyat farkı olmaktadır.

Porselen kaplama kimlere yapılabilir?

Çeşitli nedenlerle dişini ya da dişlerini kaybetmiş olan kişiler, Kırık, şekli değişmiş dişlere sahip olan kişiler, Ortodonti, diş teli tedavisi görmek istemeyen hastalar, 18 yaşından büyük herkese porselen diş yapılabilmektedir. Porselen diş kaplama uygulamaları ile doğal dişe en yakın görünüm elde edilmiş olur. Bu görünüm diğer dişlerinizden farklı bir görünüm değildir. Diş hekiminiz kaplama yapılacak olan dişinizin rengini, boyutunu ve şeklini diğer dişlerinizle birebir olacak şekilde ayarlayacaktır.

Porselen kaplamaların ömrü ne kadardır?

Yapılan porselen dişlerin yaklaşık 10 yıl kadar ömrü bulunmaktadır. Porselen dişlerin ömrü ağız bakımı yapılmasıyla doğru orantılıdır. Eskimiş porselen kaplamalar ağız kokusuna, diş eti çekilmesine, diş kayıplarına neden olabilir. Dolayısıyla eskimiş protezlerin yenilenmesi önerilmektedir.

Porselen kaplamaların bakımı nasıl yapılmalıdır?

Düzenli ve etkili bir şekilde temizlenen protezlerin ömrü daha uzun olmakta ve kullanılmaktadır. Protez kullanımı, ağız ve diş bakımına daha az dikkat edileceği anlamına gelmiyor. Protez bakımları düzenli olarak yapılmazsa, Ağız kokusu, Çürük, Diş eti rahatsızlıkları, Protez üzerinde leke ve Ağızda enfeksiyon gibi bir çok rahatsızlıklar meydana gelebilir.

Porselen kaplama uygulamalarının herhangi bir yan etkisi var mıdır ?

Porselen kaplama uygulamalarında kullanılan malzemeler dişler ve diş etleri ile yüzde yüz uyum sağlar, Yeni uygulanan teknikler ve malzemelerle dişleriniz doğal bir görünüm kazanırken aynı zamanda hiç bir şekilde alerjik bir yan etki meydana gelmez.
Tavsiye yazılar : Zirkonyum Diş Fiyatları – Diş Beyazlatma Fiyatları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu