Teknoloji

Özel Tasarım Gizli Kamera Çeşitleri

Gizli kameralar eskiden günümüzdeki kadar aktif kullanıma sahip değildi. Bunun nedeni hem kullanımının elverişsiz oluşu hem de yeterli boyutlarda olmayışı idi. Şimdi ise gizli kamera çeşitleri dendiğinde aklınıza pek çok model gelebiliyor. Üstelik bu modeller birbirinden farklı boyutlarda istenen koşula göre ayarlanabiliyor. Bu da gizli kamera sahibi olmak isteyenlere çeşitli alternatifler sunuyor. Çocuğunuzu dadısı ile birlikte bırakıyor ama aklınız çocuğunuzda kalıyorsa elbette sizin için en ideali gizli kamera çeşitlerinden bir tanesi olacaktır.

Her eve uygun olarak tasarlanmış olan gizli kamera çeşitleri birbirinden farklı modeller ile hiçbir şekilde gizliliğini ele vermiyor. Örneğin tablo şeklinde bir gizli kameranız veya çalar saat şeklinde bir gizli kameranız var ise bunu dışarıdan birinin anlamasına imkan yoktur. Bunu ancak siz bilirsiniz ki bu da sizin özelinizdir. Genellikle ofislerde geniş ölçekli büyük kameralar kullanılır. Bunlar genellikle çalışanlar tarafından da bilindiği için pek dikkate alınmazlar. Ancak ebatları oldukça küçük bir gizli kamera ile ofisinizde neler olup bittiğini istediğiniz an öğrenebilirsiniz.

Duvarınızda bir tablo olarak görünen özel yapım gizli kameralar herhangi bir ses veya dışarıdan ışık göstergesi olmadığından hiçbir şekilde anlaşılmazlar. HD kalitesinde çekim yapabilen bu kameralar aynı zamanda en ufak sese karşı dahi hassastırlar. Usb disk gizli kameralar gibi ofisinizde veya evinizde herhangi bir kıpırdama ya da ses algıladığı an çekime başlarlar. Sensör özellikli kameralar hareket algılamadığında ise bekleme moduna geçerler. Yeniden bir hareket algıladığında ise çalışırlar.

Yüksek Çözünürlük, Maksimum Gizlilik

Gizli kamera çeşitleri çoğunlukla uzaktan kumandalıdırlar. İstediğiniz an kayda geçebilir, istediğiniz an kaydı dinleyebilirsiniz. Kayda geçmek için kumandada bulunan tek tuşa basmanız yeterli olacaktır. Mavi ışık yandığında kayda başlamışsınızdır demektir. Kaydı durdurmak için yine aynı tuşa basmanız yeterli olacaktır.

Bu kayıtlar yalnızca video şeklinde değil, ses veya fotoğraf şeklinde de olabilir. Fotoğraf çekmek için fotoğraf modunda yalnızca bir kere tuşa basmanız yeterli olacaktır. Oldukça net bir görüntü elde edebileceğiniz gizli kamera çeşitleri en ufak ayrıntıyı bile kaçırmaz.

Kameraların çoğunda gece görüş özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde gece 1-2 metreye kadar görüş sağlayabilir ve çekim yapabilirsiniz. Kaydettiğiniz görüntüleri ise bilgisayar ya da dizüstünde rahatlıkla izleyebilirsiniz. Görüntüler yüksek çözünürlükte full HD şeklinde kaydedilmektedir. Ayna gibi bir görüntü ile hiçbir detayı kaçırmazsınız.

Gizli kamera çeşitleri kolay şarj edilebilir özelliktedir. Ürünü ilk aldığınızda 3-4 saatlik bir şarj gereksinimi duyulabilir. Bununla birlikte 1 haftaya yakın aralıksız kayıt imkanına yine aynı gizli kameralar ile elde edebilirsiniz. Ürününüz anahtarlık şeklinde olabilir, oyuncak ayı veya duvar saati, duvardaki bir tablo şeklinde olabilir. Hepsi sağlam kamufle edilmiş gizli kameralardır ve dışarıdan hiçbir şekilde fark edilmeyecek şekilde dizayn edilmişlerdir. Çektiğiniz görüntüleri uzun süre muhafaza edebilir ve istediğiniz şekilde istediğiniz platforma taşıyabilirsiniz.

Gizli kameraların işlevleri sanılanın aksine çok daha fazla ve komplikedir. Günümüzde teknolojinin de getirdiği avantajlar sayesinde gizli kameralardan en kullanışlı şekilde faydalanmak mümkündür. Nasıl mı?
Örneğin çocuğunuzu dadısına bıraktınız ama iş yerinizde rahat değilsiniz, aklınız hep çocuğunuzda. Dadısının ya da bakıcısının nasıl bir muamele uyguladığını merak ediyorsunuz. Bu gibi durumlarda gizli kameralar sizlerin en büyük yardımcısıdır. Aynı şekilde iş yerinizde çalışanlarınızı denetlemek istiyor ancak yeterli zaman bulamıyorsanız gizli kamera çeşitleri işinizi görecektir.

Üstelik görünürlüğü açısından endişelenmenize de gerek yok. Dediğimiz gibi teknolojinin getirdiği avantajlarla gizli kameralar hemen her eşyaya benzeyen görüntüleri ile hiç açık vermiyorlar. Mesela oyuncak ayı şeklinde bir gizli kamerayı km fark edebilir? Ya da masa saati? Bu örnekleri çoğaltmak mümkün… Kol saati, duvar resmi, anahtarlık, askılık ve aklınıza daha ne gelirse.
Eskiden gizli kamera denildiğinde akla daha büyük ve tek bir obje geliyordu. Şimdi ise artık sizin ihtiyacınıza göre pek çok şekilde dizayn edilmiş modelleri mevcut. Tek yapmanız gereken istediğiniz eşya modelinde bir kamera sipariş etmek.  Ürünlerin özelliklerine gelince; insanlar normal kameralardaki özellikler ne ise gizli kamerada da aynı özelliklerin olmasını isterler. Elbette bunda en başta görüntü kalitesi gelmektedir. Yüksek görüntü çözünürlüğü ile kameralar adeta HD kalitesinde bir film izlermişçesine size bunu sunuyor.

Uzaktan kumanda özelliği ile kameranız istediğiniz zaman çalışmaya başlıyor ve istediğiniz zaman durdurulabiliyor. Hemen hepsinde fotoğraf çekme özelliği de olduğu gibi ses kayıt özelliği de mevcuttur. Tek bir tuşla bu işlemleri sırasıyla yapabilir istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz. Eskiden kameraların çoğu sessiz ve tek özellikteydi. Şimdi ince tasarımlar sayesinde yüksek çözünürlük kayıt elde edebiliyorsunuz. Fotoğrafları da yine aynı kalitede çekmeniz mümkün. Eğer sadece ses kaydetmek isterseniz en hassas seslere duyarlı özelliği ile hiçbir ayrıntıyı kaçırmazsınız.

Sabit Kamera Dönemi Kapandı

Bu gizli kameraların en önemli özelliklerinden birisi ise sensörlü oluşudur. Bunun anlamı herhangi bir hareket ya da ses algıladığı zamanda çalışmaya başlar, hareket veya ses bittiği anda kendisini beklemeye alır. Bu da sizlere pil avantajı sağlar. Bu sayede daha uzun çekimler yapabilirsiniz. Eski zamanlarda kamera yalnızca merceğinin önüne gelenleri kayıt eder bu da kişinin verim almasını engellerdi. Şimdi sensör sayesinde kameralar hiçbir ayrıntıyı kaçırmamakla beraber en ufak sesleri bile kaydetme yetisine sahipler. Bu denli ayrıntılı olması maddi açıdan gözünüzü korkutuyor olabilir ancak korkutmasın. Birbirinden farklı modellerde kameralar her bütçeye uygun şekilde piyasaya sunulmuştur. Hem bütçenize uygun hem de istediğiniz işlevsellikte bir kamera bulmanız çok basit.

Görüntü ve Sesleri İstediğiniz Yerde Açın

Elde ettiğiniz görüntüleri ise USB ya da kablosu sayesinde istediğiniz bir platformda, masaüstü, dizüstü ya da tabletlerde rahatlıkla açabilirsiniz. Her platforma uygun kablosu ile ister video olsun, ister fotoğraf ya da ses dosyası olsun rahatlıkla taşıyabilir ve açabilirsiniz. Ayrıca şarj kablosu ile yine kameranızı istediğiniz yerde şarj edebilirsiniz. Uzun vadeli dayanıklı pilleri ile kesintisiz 24 saat çekim yapabilir ve istediğiniz görüntüleri ister video ister fotoğraf isterse ses şeklinde elde edebilirsiniz. Tüm dünyanın kullandığı kaliteli kameraları kullanma sırası şimdi sizde. Elde ettiğiniz görüntülerin kalitesine inanamayacaksınız. En uygun fırsatlarla şimdi siz de istediğiniz bir eşya görünümünde gizli kameraya sahip olabileceksiniz. Detayları ıskalamak istemiyorsanız siz de gizli kameranızı alın. İçiniz rahat bir şekilde evden çıkın, içiniz rahat bir şekilde şirketinizi emanet edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu