Teknoloji

Twitter Onaylanmış Hesap Nasıl Yapılır? – Mavi tik işareti almak

Twitterda Resmi Onaylanmış Hesap Nasıl Yapılır? Mavi tik işareti nasıl alınır? ile ilgili yazımızın devamında ayrıntılara ulaşabilirsiniz.
Bazı Twitter kullanıcılarının adlarının yanında mavi-beyaz renkli ufak bir onay işareti (tik) vardır, bu işaret Twitter hesabının sahibinin gerçek olduğunu gösterir. Bu uygulamanın amacı ünlü kişi ve kurumların adıyla sahte hesapların açılmasını önlemek.
Onay işaretini nasıl alabiliriz? Daha önce kullanıcılar Twittera bir form göndererek hesaplarının doğrulanması için başvuru yapabiliyorlardı. Başvurular arttığı için cevap verebilmek imkânsız hale geldi. Bunun üzerine Twitter, başvuru uygulamasını sona erdirdi.

İpucu :
 Resmi bir web sitesinden Twitter profilinize bağlanma, Twitter hesabınızın gerçekliğini onaylamanın en kolay yoludur. Bunu yapmanın en iyi yolu ise web sayfanıza Twitter takip butonunu eklemektir.

Ne tür hesaplar onaylanır?
Müzik, sinema, moda, yönetim, politika, din, gazetecilik, medya, spor, iş dünyası ve diğer temel ilgi alanlarında çok aranan kullanıcıların hesapları onaylanır. Onaylama şartları sürekli olarak güncellenmektedir. Bir hesabın onaylanmasında takipçi sayısının ve tweet sayıınız belirleyici bir faktör olmadığını unutmayın. Takipçi sayınız ve tweet sayınız çok diye onay almak kolaydır ifadelerine inanmayın. Bahsedilen kriterlere sahipseniz, hesabınız onay için belirlediğimiz niteliklere uygunsa onaylanma şansınız artmaktadır.

Önemli: Adınızı değiştirme rozetini kaybetmenize neden olur.

Hesabım neden onaylanmadı?
Onaylama kriterlerini karşıladığınızı düşünmenize rağmen, henüz rozet almadıysanız beklemekten başka çareniz yok. Normal kullanıcılardan gelen onaylama istekleri kabul edilmemekle birlikte, gelecekte onaylanma şansına sahip olmak için Twitterı kullanmaya devam etmenizi öneririz.

Onaylanmış hesapların ekstra özellikleri :
Onaylanmış hesap sahipleri, Bildirimler sayfasında Bildirimlerini şu üç seçenekten biri olarak görüntüleme olanağına sahiptir: Tümü (varsayılan), Bahsedenler ve Onaylanmış.
Onaylanmış hesapların profil sayfalarını ziyaret edenler iki zaman akışı seçeneğinden birini belirleyebilir: Yanıtlar olmadan veya Tümü. Yanıtlar olmadan, varsayılan ayardır ve hayranlara veya takipçilere direkt @yanıtlar olmayan Tweetleri gösterir. Tümü, @yanıtlar dahil olmak üzere her Tweeti görüntüler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu