Biyografiler

Neslihan Atagül Kimdir? Biyografisi

Neslihan Atagül

Neslihan Atagül Kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir, biyografi ve hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Neslihan Atagül Biyografi

20 Ağustos 1992 yılında İstanbul da doğmuştur. 1,69 boyundadır. Annesi Beyaz Rus, Babası Çerkez kökenlidir. 2015 yılında Kadir Doğulu ile evlenmiştir.
Yeditepe Üniversitesi Tiyatro bölümünde eğitim görmektedir. 2006 yılında yayınlanan Yaprak Dökümü adlı diziyle oyunculuğa ilk adımını atmıştır. Aynı yıl içinde ilk aşk adlı film de göstermiş olduğu başarılı performans ile Altın Kozak Film festivalinde Umut Veren Genç Kadın Oyuncu ödülünü almıştır.

Oyuncu olmaya daha 8 yaşında babasıyla televizyon izlerken karar vermiştir. 13 yaşında bilinmeyen numaraları arayarak Erberk Ajans’ın numarasını almış, kayıt olmuştur. bir ay sonra da reklam filminde oynamıştır. Kapalı alanda kalamama korkusu vardır. En büyük hayalinin bir aslana sarılmak olduğunu ifade etmiştir.  2013 yılında  başrollerini Kadir Doğulu ile Paylaştığı Fatih Harbiye adlı televizyon dizisinde oynadı.
2015 yılında Star TV’de yayınlanan Kara Sevda adlı dizide rol aldı. 2016 yılında Pantene markasının reklam yüzü oldu. Tofita, Sütaş, Puma, Polaroid, Bulgari markaların reklamlarında rol aldı.
14.Altın Koza Film Festivali, 19.Altın Koza Film Festivali, Uluslararası Kadın Filmleri Festivali ödülleri olmak üzere bir çok ödülün sahibidir.

Rol aldığı Filmler : Araf, İlk Aşk, Senden Bana Kalan
Rol aldığı Diziler : Yaprak Dökümü, Canım Babam, Kalbim Seni Seçti, Hayat Devam Ediyor, Fatih Harbiye, Kara Sevda, Sefirin Kızı
Sosyal medya adresleri : twitter.com/neslihanatagul – instagram.com/neslihanatagul

Neslihan Atagül Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu