Biyografiler

Necati Şaşmaz Kimdir (Polat Alemdar) Biyografisi

Necati Şaşmaz

Necati Şaşmaz kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, biyografisi ve hakkında detaylar…
Necati Şaşmaz Biyografi :
1971 yılında Elazığ da doğan ünlü oyuncunun asıl ismi Muahmmed Necati Şaşmazdır. Oynadığı filmde ki rol gereği Polat Alemdar adını kullanan oyuncunun babasının ismi Abdulkadir Şaşmazdır. Asıl mesleği turizm olan oyuncu eğitimini Kanada da yapmıştır. Amerika 6 yıl geçiren oyuncu Kısa bir süreliğine Türkiye’ye gelir geri dönmek için aldığı bilet tarihi 11 Eylül 2001 tarihinde Amerika’ya yapılan saldırlar sonucu  uçakla geri döner. Daha sonra Ailesinin gitmeme konusunda ısrarı üzerine Türkiye de kalır.
Ankara da yaşamaya başlayan Necati Şaşmaz burada bir sigorta acentasında çalışmaya başladı. Osman Sınav ile kısa bir süre sonra iş için randevulaşıp görüşmeye gittiğinde ünlü yapımcının bir dizi planım var ve başrollerde seni düşünüyorum teklini kabul ederek Kurtlar Vadisi Dizisinde oyuncu olarak rol alır. Sonraları Kurtlar Vadisi Pusu, Kurtlar Vadisi Irak adlı dizilerde de görev alan oyuncu artık dizi ile özdeşleşmiştir.
Hayatının tamamen değiştiğini söyleyen Polat Alemdar kimse gerçek adımı bilmez herkes bana Polat diye hitap eder diye demeç vererek olayın tüm gerçekliğini gözler önüne sermektedir.
Amerika da yaşadığı zamanlarda Yeşil kartı bulunan oyuncu bedelli askerlik yasasından yararlanarak Askerlik görevini 28 günde tamamlar. Raci Şaşmaz ve Zübeyr Şaşmaz adında iki erkek kardeşi var.

Polat Alemdar Sözleri:
Ölenin arkasından ağlamaki, sen öldükten sonrada arkandan ağlıyan bırakma !!

Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar.

Her zaman mutluluğun doruğundayken gülünmez, bazen sırf hayata gıcıklık olsun diye uçurum kenarındayken bile gülümseyeceksin.

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.

Eğer birisi seni aldatmışsa bu onun suçudur. Eğer o kişi seni pek çok kere aldatmışsa bu senin suçundur.

Asla birilerinin umudunu kırma, belkide sahip oldukları tek şey odur.

Hayatta edindiğim tecrübeler, yediğim kazıkların toplamıdır.

Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguyu paylaşanlar anlaşabilir.
Polat Alemdar ( Necati Şaşmaz ) Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu