Biyografiler

Kübra Hera Aslan Kimdir? Biyografisi

Kübra Hera Aslan

Güzelliğiyle ve fiziğiyle büyüleyen spor spikerlerimizden Kübra Hera Aslan kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir, biyografisi ve hakkında merak edilen tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Kübra Hera Aslan kimdir

24 Aralık 1989 yılında İstanbul da doğdu. Kendisinden bir yaş büyük ablası var. Aslen Malatyalı olduğunu ifade eden güzel sunucunun Babaanne tarafı İranlı…
Lise eğitimini İbrahim Turhan Lisesinde tamamladı. Üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olarak bitirdi. Karakter olarak kendini hırslı , kendine özgüveni olan ve çalışkan olarak tanımlayan Kübra Aslan,yapmış olduğu bir açıklamada “Asıl istediğim ingilizce öğretmenliğiydi. O mesleği yapmak istiyordum ancak olmadı.” ifadelerine yer verdi. Futboldan çok iyi anladığını ve izlemekten de büyük bir zevk aldığını söyleyen başarılı sunucu Oğlak burcudur. Çok iyi derece de İngilizce bilmekte ve İspanyolca dil eğitimi almıştır.
Annesi ile birlikte alışveriş yaparken tesadüfen organizasyon yetkilileri Onu görüp güzellik yarışmasına katılmasını Kübra Hera Aslanistemiş, ilk başlarda gelen teklifi kabul etmese de daha sonra ailesininde onayı ile yarışmaya katılmaya karar verir. 2009’da Miss Beauty Of Turkey güzellik yarışmasında 2. olduktan sonra Tayland da yapılan Uluslararası Miss Beauty Of World yarışmasında Türkiyeyi temsil ederek burada da kainat 2. güzeli seçildi.
Güzellik yarışmalarında dereceye giren yarışmacılar genelde oyuncu veya mankenlik yapar Siz neden spiker olmayı tercih ettiniz sorusuna cevap olarak; Öyle bir hevesim olmadığını ve ailesinin de manken veya oyuncu olmasına sıcak bakmadığını, kendisininde istemediğini ifade etti.
Diksiyon eğitimi alarak stajını Ntvspor da gerçekleştirdi. Daha sonra Sportivi de spor haber spikerliğinin yanı sıra, aynı kanalda program hazırlayıp sundu. Tv em de Spor Ana haber bülteni sunmuştur.
Kanalın kapanmasından sonra spikerlik mesleğine ara vererek yurt dışına çıkmış ve orada yaşamaya başlamıştır. 2016 yılında tekrar Türkiye’ye dönerek Habertürk’de çalışmaya başlamıştır.
Şarkıcılık hayatına, aranjör Ozan Doğulu ile beraber “Öle Öle” isimli şarkıda düet yaparak merhaba demiştir..

Kübra Hera Aslan Fotoğrafları :

Etiketler : Kübra Hera Aslan Vikipedi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu