Genel

Kadınlar neden Kahve falına ilgi gösterir ?

Kahve falına olan ilgim nasıl mı başladı ? Kadınlar neden Kahve falına ilgi gösterir?
Öncelikle ben bir bayanım . Bir bakıştan bin anlam çıkartabilenlerinden hem de . Bir cümlenin altından bin kelime türetenlerinden. Zor bir yapım vardır oldukçada hırslı. Hırsım çoğu zaman keyifli hale de getirebiliyor beni ; çekilmez ,dominant , agresif bir bayan haline de… Hele bir de üniversite öğrencisi olduğumu hesaba katarsak elimden ne kaçan kurtuluyor ne kovalayan… Böyle olunca ister istemez insanlar hakkında bir takım analizler yapıyorsunuz. Analizleriniz doğru olunca insanlar sizin fikirlerinize önem veriyor ve danışabilecekleri ilk kişi siz oluveriyorsunuz. Bu benim için en büyük avantajdır.
Fal baktıran arkadaşlarınız oluyor benim de kadınlığıma yenik düşüp baktırdığım çok olmuştur doğruluğundan değil dinlemesi güzel geliyor.
Sonra anlatıyorlar neler dediklerini. Yok işte at çıktı murat demektir güzel bir kısmet ya da yolun var beyazsa önü açık , bak için sıkılmış biraz dertlisin, kuşun çıkmış büyük hemde, çok sevinebileceğin bir haber kapıda ya da kalp var büyük bir aşka hazırlıklı ol belki yakınlarında bir yerde görmüyorsundur.

O kadar aynı dertten müzdarip insan varki bu cümleleri kurmak hiçte zor değil bakın elimde bir fincan varken bu cümleleri söyleseydim hele birde yedi rakamı var çok mutlu olabileceğin bir olay olacak o gün , annen seni çok düşünüyor çok dua ediyor senin için , ara bir onu çok sevinecek , hıımm sevgilinle kötü ayrılmışsınız ama bu aralar aklından hiç çıkmıyorsun her an arayabilir ama boşver sen onu yeni birileri gördüm çünkü onlara şans ver unut geçmişi .. diye devam edersem benden iyi falcı olmaz değil mi ? .
Sonra her içilen kahve kapatılır ve hadi bana fal bak, inandığımdan değil dinlemesi iyi geliyor .. Duymak istediklerimizi söyleyen kişileri bulmak zor olmaz, sizi tanıyan birileri sizin istediğiniz şekilde konuşabilir, tanımayıp zeki olan biri ise size herkese söylediği cümleleri söyleyerek de samimiyetinizi kazanabilir. Ben bile seni hiç tanımasam bile benzer şeyler yaşadığımızı biliyorum ve ona göre konuşuyorum. Umarım hepimiz o fincanlarda tuttuğumuz dileklerin gerçekleştiğini görürüz . Benim söyleyeceklerim bu kadar .
Yazar : Esma Sünetci

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu