Magazin Haberleri

Hande Ataizi Kimdir ? Biyografisi

Hande Ataizi

Hande Ataizi kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, biyografisi ve hakkında merak dilen tüm detaylar…
Hande Ataizi Biyografi 2 Eylül 1973 de Bursa da doğdu.  Dizi Oyuncusu, Sinema Oyuncusu, Talk-show Sunucusudur. İlk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.  Babası Mehmet Ali Ataizi mimardır. Annesi Nermin Çelen ise Uludağ Üniversitesi’nde Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde profesördür. Henüz üç yaşındayken anne ve babası ayrılmıştır. Üvey babasından olan Sinan adında kardeşi vardır. Profesyonel oyunculuğa Kenter Tiyatrosu’nda başladı.

1996 da yayınlanan herkesin bildiği o meşhur film Mum Kokulu kadınlar ile şöhreti yakalamış göstermiş olduğu performansla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Filmde ki başarısıyla o dönem Altın Portakal ödüllerinde en iyi kadın oyuncu olarak ödül almaya hak kazanmıştır.
Ayşe Hande Ataizi ilerleyen zamanlarda Dizilerde oynamaya devam edip güzelliğiyle ve rollerinde ki üstün performansıyla adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Cem Devran ile birlikte birçok dizi ve televizyon show programları sunmuştur.
Burun Estetiği olduğu dönemlerde Magazincilere görünmemek için tuvaletin penceresinden kaçmaya çalışması, Bazı programlarda ve gündelik hayatta vermiş olduğu frikikleri ile ve 2002 de İki kere Kiki programında Ünlü manken Sevda Demirel’den tokat yemesi hafızalarda kalan olaylardandır.

Dizilerde göstermiş olduğu başarısını Televizyon sunuculuğunda da gösteren Hande Ataizi en çok tercih edilen sunuculardan olmuştur.  TNT kanalında bir izdivaç programında sunucuk yapmıştır. 2012 yılında Star’da yayınlanan Benzemez Kimse Sana adlı yarışmada program da jüri üyeliği yapmıştır.
4 Ağustos 2004 tarihinde Fethi Pekin ile 24 saat süren bir evlilik yapmıştır.  2012 tarihinde Amerikalı gazeteci Benjamin Harvey ile evlenmiştir.
Sosyal medya adresleri : instagram.com/handeataizi
Tavsiye yazı : Sevda Demirel Kimdir

Hande Ataizi Fotoğrafları

Resimlerin üzerlerine tıklayarak büyütebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu