Seo

Google Sandbox Nedir

Google Sandbox cezası spam yapan web sitelerine yapılan bir çeşit ceza şeklidir. Genelde yeni kurulan sitelerin en çok karşılaştığı cezalardan birisi olup Son zamanlarda eski sitelere de uygulanmaktadır.
Sandboxa nasıl girilir?: Web sitelerimizin aramalarda daha iyi yerlerde olması, ilk sıralarda olması için gereğinden fazla backlink almak, kopya içerik eklemek, aşırı derecede link çıkışı yapmak, spam yani olmayan birşeyi varmış gibi göstermek, başlık ve meta tag açıklamalarını uzun tutmak web sitenizin Sandbox cezasına girmesi için kaçınılmaz bir sondur.
İlk sayfalar, ilk sıralar bir nevi Googlenin referansı olup kullanıcılar tarafından gerekli içeriğe sahip olan web sitelerini ön plana çıkarmayı hedefleyen bu ceza şekli birçok webmaster arkadaşın karşılaşmış olduğu sorunlardan birisidir.
Son zamanlarda artan Google algoritma değişiklikleri spamı engellemeye yönelik olup, sitelere giren ziyaretçilere bilgi veren ve özgün paylaşımlar yapan sitelere verilen bir nevi ödüldür.
Sandboxtan nasıl çıkılır?
Web Siteniz bu cezaya maruz kalmışsa büyük bir ihtimal yukarda vermiş olduğumuz, yapılmaması gereken uygulamaları yaptığınız içindir. Bu cezadan kurtulmak için öncelikle nerde hata yaptığınızı bulmanız gerekmektedir. Bu konuda objektif olup kendi siteniz değilde normal bir ziyaretçi gibi düşünmeniz yapmış olduğunuz hatanın farkına varmanızda yardımcı olacaktır.
Yapmış olduğunuz hatayı belirledikten sonra hızlı bir şekilde hatayı giderip Webmaster Tools aracını kullanarak siteniz için yeniden değerlendirme isteğinde bulunabilirsiniz. Unutmamalıdır ki Google kendisi için, arama motorları için yapılan siteleri değil, Ziyaretçilerine aradıkları gerekli bilgiyi veren web sitelerini ön plana çıkarmayı hedeflemiştir.
Aramalarda ilk sıralara çıkma teknikleri ile ilgili yazımı okumanızı tavsiye etmekteyiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu