Biyografiler

Funda İlhan Kimdir Biyografisi

Funda İlhan

Kurtlar Vadisi Pusu adlı dizide Tapınakçılar da Margaret ismiyle rol alan başarılı oyuncu Funda İlhan kimdir, nerelidir, Biyografisi ve rol aldığı diziler ile ilgili bilgiler verilmektedir. Bir çok kişinin gerçek adını merak ettiği ünlü oyuncu başarılı performansı kadar güzelliği ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Funda İlhan Biyografi

28 Haziran 1971 yılında İzmir de doğmuştur. Yengeç burcudur. Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Oyunculuk Bölümününden mezun olan güzel oyuncu İzmir Devlet tiyatrosunda Mephisto, Deli İbrahim, Şeytan Örümceği, Nazım Üçlemesi oyunlarında rol aldı. Daha sonrasında 1996-97 yılları arasında kendi kurmuş olduğu Anadolu sanat atölyesinde ikili oyunlarda yer almıştır. Mühürlü Güller’ isimli diziyle ise televizyon ile tanışmıştır.
TRT 1 de yayınlanan Halka adlı dizide Gülay karakterini canlandırmıştır.  Kanal D ekranlarında yayın hayatına başlayan Baht Oyunu adlı dizide Belma karakterini canlandırmıştır.
Ödüllleri : Tüm Bel Sen Halk Jürisi En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, Kocaeli Oskarları Yılın Sanatçısı ve Rotary Direklerarası Halk Jürisi En İyi Kadın Oyuncu Ödüllerinin sahibidir.
Oynadığı diziler : Baht Oyunu, Güneş’in Kızları, Kara Melek, Acil Servis, Güneşi Beklerken, Kötü Yol, Kurt Kanunu, Makber Karadağlar, Ağlamak Yok, Oyunlarla Yaşayanlar, Kurtlar Vadisi Pusu, Fikrimin İnce Gülü, Gümüş, Sayın Bakanım, Mühürlü Güller
Sosyal medya adresi : instagram.com/fundailhn
İlgili yazı : Necati Şaşmaz kimdirCemre Baysel Kimdir

Funda İlhan Fotoğrafları:

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu