Sağlık Haberleri

Estetik Ameliyatları hakkında en çok sorulan Sorular ve Cevapları

Estetik ameliyat fiyatları ne kadardır?

Estetik ameliyat fiyatları yapılacak olan ameliyatın cinsine ve ameliyat olmak için tercih edeceğiniz hastaneye göre değişmektedir. Ameliyat maliyetleri, karşılıklı görüşme sırasında yapılacak ameliyatlar belirlendikten sonra, hastane seçiminiz yapıldıktan sonra uzmanlar tarafından tarafınıza bildirilmektedir. Ameliyat fiyatları hakkında kesin bilgi sahibi olabilmeniz için öncelikle muayene olarak görüşme yapmanız gerekecektir.

Ameliyat izi olacak mı?

Mutlaka olacaktır, ancak ameliyat izi mümkün olduğunca küçük ve dışarıdan bakıldığında görünmeyen bir yere gizlenecektir. Zaman içinde de silik bir hal alarak belirginliği iyice azalacaktır.

Estetik ameliyatlar ağrılı mıdır?

Operasyon sırasında anestezi altında herhangi bir ağrı hissedilmez. Genel anestezi ya da sedasyon uygulandığında operasyon boyunca uyku halinde olunmaktadır. Ameliyat bittikten sonra normal ağrı kesici ilaçlar ile rahatlıkla giderilebilecek düzeyde hafif ağrınız olabilir, bu da ağrı kesici ilaçlar ile kesilir. Ameliyatı takip eden her gün ağrı da azalarak kaybolacaktır.

Estetik ameliyatı sonrası nasıl besleneceğim?burun-estetik-ameliyati

Ameliyat olan hasta, kendisine verilen anestezi ilaçlarının etkisi azaldığında beslenmeye başlayabilir. Ameliyattan birkaç saat gibi kısa bir sure sonra yeme ve içme konusunda hemşireniz sizi bilgilendirecektir. İlk gün sıvı gıdalar ve hafif, sert olmayan yiyecekler önerilir, ertesi gün normal beslenmeye geçilebilir. Ağız içinden yapılan operasyonlarda bir süre daha sıvı gıda kullanılmalıdır.

Ne Zaman banyo yapabilirim?

Ameliyattan ameliyata değişmektedir, bazı ameliyatlardan hemen sonra banyo yapabileceğiniz gibi bazı ameliyatlarda 3-4 gün beklemeniz gerekebilir. Bu konuda ameliyat sonrası size bilgi verilecektir.

Ameliyatın etkisi ne kadar sürer?

Yüz germe, alın germe gibi yüzün görünümünü gençleştirmeye yönelik yapılan estetik ameliyatları, etkisini 5-10 yıl kadar sürdürür. Liposuction, göğüs büyütme, meme küçültme, göğüs dikleştirme, karın germe, burun estetiği gibi düzeltme ve yeniden şekillendirme niteliği taşıyan ameliyatlar ömür boyu kalıcıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu