Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Sağlık Haberleri » Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı

KİMLER KARIN GERME AMELİYATINDAN YARAR GÖRÜR?
Cinsiyetinizin hiçbir önemi yok… Kadın da olsanız, erkek de olsanız hiç kimse karın bölgesinde yağlı ve göbekli bir görünüme sahip olmayı arzu etmez. Özellikle kadınlar için dümdüz bir karın şekline sahip olmak büyük oranda önemli bir konu. Karın germe operasyonları ile karın bölgesindeki bu göbekli görüntüden kurtulmak ve son derece sağlıklı ve fit bir görünüme kavuşmak mümkün.
Karın bölgesinde ortaya çıkan yağlanmaların pek çok nedeni var. Bunlar arasında, yaşlanma, birden fazla doğum yapmış olma, kilo alıp vermede sıklık, hormonal değişimler, genetik uygunluk, hareketsiz yaşam sayılabilir. Tüm bunların yanına, ayrıca karnın alt bölgelerinde derinin gevşek olması, yağ birikintileri meydana gelmiş olması da karında çatlakların ve izlerin meydana gelmesine neden olabiliyor. Karın germe ameliyatı ile gevşemiş ve dolayısı ile kendini salmış olan deri çıkarılıp, karın kasları arasında gevşemiş olanlar özel yöntemler kullanılarak dikilir. Bu operasyon sayesinde istisnasız herkesin, karnının göbekli, yağlı ve sağlıksız görünümünden kurtulması mümkün. Ameliyat esnasında oluşan bu izler külot ya da bikini bölgesi adı verilen bölgede kalır ve kolaylıkla gizlenebilen makul bir şekle sahip olur.
Tıbbi adı abdominoplasti olan karın germe ameliyatı, karın bölgesi üzerinde oluşan tüm kozmetik ve görsel sorunlar için en ideal çözüm yöntemi sayılır. Bu operasyon sonrasında tüm görsel sorunlar çözülmüş, gevşemiş olan karın kasları toparlanmış, karında fazla olan yağlar alınmış, eğer karında çatlak ve/veya izler var ise bunlar da ortadan kalkar. Bu sayede hasta, gergin, estetik olarak şık, dümdüz bir karın şekline kavuşmuş olursunuz.
Eğer,
* Egzersiz ve diyet yaptığınız halde karın bölgenizdeki yağlardan kurtulamıyor iseniz,
* Kilo vermenizin ardından karın bölgenizde ciddi bir sarkma ve gevşeme oluyor ise,
* Doğumdan sonra karnınızdaki şişkinlikler geçmemiş ise,
* Gebelik nedeni ile karnınızda çatlaklar ve gevşemeler oluşmuş ise,
* Genel vücut görünümünde bir sorun olmamasına ve hatta fit bit vücuda sahip olunmasına rağmen, karın bölgesinde yağlanma söz konusu ise,
*Karın germe ameliyatını engelleyecek herhangi bir sağlık sorununuz yok ise,
* Aşırı obezite gibi bir yeme bozukluğunuz yok ise siz karın germe ameliyatı için uygun bir aday olarak kabul edilebilirsiniz.

Bu yazımız 546 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*