Sağlık Haberleri

Estetik Ameliyatları hakkında bilgiler

Estetik Ameliyatları ve Estetik Fiyatları hakkında bilgiler…

Güzel, kusursuz  bir vücuda sahip olmak için yapılan estetik ameliyatları aynı zamanda sağlıklı bir yaşam içinde bazen gerekli olmaktadır.
Stres, fiziki etkenler, sigara ve güneşin olumsuz etkileri yaş ilerledikçe insanın yüzünde ortaya çıkmaya başlar. Yaşlılık belirtileri 30 yaşlarından sonra yavaş yavaş görünmeye başlar. Yaşlanmanın etkileri, yüzü oluşturan tüm dokularda ortaya çıkar. Deri incelir, kırışır ve sarkmaya başlar. Yüz kemikleri incelir, zayıflar, hacimleri azalır. Gençleştirmeye yönelik olarak yapılacak cerrahi işlem için her bölge ayrı ayrı değerlendirilir.
Yapılacak olan operasyon öncesinde hasta ile hekimin detaylı görüşmesiyle hastanın psikolojik ve fiziki olarak hazır olup olmadığı araştırılır. Karşılıklı istişareler sonucunda hastanın istediklerini yapmak için ameliyat işlemi başlar. Kişinin doktoruna güvenmesi ve rahat iletişim kurması çok önemlidir.

Günümüzde genelde Saç ekimi, lazer epilasyon, sellülit tedavisi, burun estetiği, karın germe ameliyatı, yağ aldırma, göğüs büyütme-dikleştirme veya küçültme, Kaş kaldırma, boyun germe en çok yapılan estetik ameliyatları arasında gösterilmektedir. Bunlar dışında; Yüz germe, boyun estetiği, Göz kapağı estetiği, kepçe kulak estetiği,burun-estetik-ameliyati cinsel organ estetiği, kol ve bacak germe, jinekomasti, Dermatoloji ve Diş tedavileri olarak da estetik operasyonları yapılmaktadır.

Estetik ameliyat fiyatları yapılacak olan ameliyata göre, tercih edeceğiniz hastaneye göre farklılık gösterir.  Ameliyat fiyatları hakkında kesin bilgi sahibi olabilmeniz için öncelikle muayene olarak görüşme yapmanız gerekmektedir.
Ameliyat esnasında anestezi altında herhangi bir ağrı hissedilmez. Genel anestezi ya da sedasyon uygulandığında operasyon boyunca uyku halinde olunmaktadır. Ameliyat bittikten sonra normal ağrı kesici ilaçlar ile rahatlıkla giderilebilecek düzeyde hafif ağrınız olabilmekte, fakat ağrı kesici ilaçlar ile buna önlem alınmaktadır. Zaman geçtikçe ağrı da azalarak kaybolacaktır.
Sormak istediklerinizi, görüşlerinizi konu altından yorum olarak paylaşabilirsiniz.
Tavsiye Yazı : Burun Estetiği

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu