Biyografiler

Açalya Samyeli Danoğlu Kimdir? Biyografisi

Açalya Samyeli Danoğlu

Açalya Samyeli Danoğlu Kimdir?, nerelidir, kaç yaşındadır, biyografisi ve hakkında detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Açalya Samyeli Danoğlu Biyografi

5 Kasım 1991 tarihinde Almanya da doğmuştur. 1,85 Boyundadır. Akrep burcudur. Babası aslen Edirne Uzunköprü ilçesinden olup, Annesi Hayrabolu’ludur. genç modelin ailesi Tekirdağ da yaşamaktadır. 13 Yaşındayken 2004 yılında Almanya’dan Türkiye’ye dönüş yapmışlardır. Üç kardeşi vardır. İstanbul Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümü öğrencisidir. Miss Turkey 2012 birincisidir.
Yapmış olduğu bir röportajda “Almanya da doğmuş olmasına rağmen Ailem beni Türk örf ve âdetlerine göre yetiştirmiş. Şimdi girdiğim her ortamda, bunun meyvelerini topluyorum.” ifadelerini kullanmıştır.
Babasının ve arkadaşlarının tavsiyesi üzerine katılmış olduğu Miss Turkey 2012 yarışmasında kraliçelik tacını takan Açalya, Çin de düzenlenen Miss World 2012 yarışmasında Ülkemizi temsil etmiştir.
2012’de İşler Güçler adlı dizilde ‘Türkiye Güzeli’ Zeynep Şimşek karakterini canlandırdı. 2013 yılında,  Düğün Dernek  filminde rol aldı.
2012 – Muhteşem Yüzyıl (Konuk Oyuncu), 2012 – Kanıt (Konuk Oyuncu), 2012 – İşler Güçler (Konuk Oyuncu) 2013  Düğün Dernek
23 Aralık 2016’da ünlü iş adamı Erman Ademoğlu ile Paris’te evlenmiştir.
Açalya , 2014 yılında yapılacak olan Survivor yarışmasına Acun Ilıcalının teklifine evet dedi.

Açelya Samyeli Danoğlu Fotoğrafları :

( büyütmek istediğiniz fotoğrafın üzerine tıklayınız )

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu