Sağlık Haberleri

Saç Dökülmesini nasıl önleyebilirim?

Saç Dökülmesi genelde erkeklerde rastlanan bir hastalık olsada bayanlarda da ortaya çıktığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Saçı dökülen erkek veya bireyin pskikolojik bunalıma girdiği, gerek internet ortmında gerkekse gerçek yaşantıda bu hastalıktan nasıl kurtulabilirim, saç dökülmesini nasıl önleyebilirim araştırması yapmakta olduğunu gözlemlemekteyiz.
Kansızlık hastalığı ve Kimyasal şampuanlar Saçların dökülmesinin nedenlerinden bazıları olarak bilinse de Uzmanlar bunlar dışında faktörlerin olduğunu da ifade etmektedirler.
Çeşitli internet sitelerinden derlemiş olduğumuz bilgiler neticesinde Aşırı derecede saç dökülmesi yaşayanlar için bitkisel birkaç öneriyi Siz değerli Ziyaretçilerimizle paylaşmak istiyoruz.
Saçlarınıza hindistancevizi sütü ile yarım saat süresac-dokulmesi ile masaj yapın. Bu uygulamayı büyük bir sabırla 3 ay boyunca haftada 3 kez tekrarlayın. Üç ay sonra yeni saçlarınızın çıktığını gözlemleyeceksiniz.
Bir diğer tavsiyemiz ise eğer Güzel ve dolgun bir saça sahip olmak istiyorsanız 20 tane ceviz kabuğunu 1 litre suda 10-15 dakika kadar kaynatın. Kaynatılan bu su ile her gün sabah ve akşam olmak üzere iki kere saçlarınızı yıkayın. bu uygulamayı haftada üç tekrarladıktan belli bir zaman sonra saçlarınızda ki değişimi Sizlerde göreceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu