Moda

Makyajsız Güzel görünmek için tavsiyeler

Hiçbir makyaj ürününe ihtiyaç duymadan, Makyaj yapmadan mükemmel olmanın yolları, makyajsız güzel görünmek için ne yapmak gerekir?
Cilt tipinize göre güvendiğiniz ve sürekli kullandığınız bir ürünle düzenli olarak cildinizi temizler ve bakım yaparsanız, cildin taze olması ile hiçbir makyaj ürününe ihtiyaç duymazsınız.

Uzmanlar Sağlıklı cildin sırrını, düzenli olarak cilt tipinize ve yaşınıza uygun bir nemlendirici kullanmak olduğunu ifade ediyor..İyi nemlenmiş ve ışıl ışıl parlayan bir cilde sahipseniz, makyaj yapmaya ihtiyaç bile duymazsınız.
Çalışan kadınların en çok kullandığı makyaj ürünlerinden biri gözaltı kapatıcıları. Gün boyu bilgisayara bakmaktan ya da yorgunluktan koyulaşan göz altlarına, kapatıcıları uyguladıkça çıkmaz bir döngüye giriyoruz. Geceleri yatmadan önce yoğun nemlendirme etkisine sahip göz çevresi kremleriyle bakım yapabilir ya da yaşınıza uygun serumlar kullanabilirsiniz. Gündüzleri ise aydınlatıcı etkiye sahip göz çevresi kremlerini kullanmak, sizi gözaltı kapatıcısı kullanmaktan kurtarabilir.

Uykunun cildimiz için ne kadar önemli olduğunu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Cildin yenilenmesi ve kendini onarması için günde en az 7 saat uyumak gerekmektedir. Gözaltı morluklarından şikayetiniz varsa, 7-8 saatlik bir uyku, morluk ve halkaların görünümünün azalmasını sağlayacaktır.

Gece yatmadan önce cildinize uygulayacağınız nemlendirici, sabahları sağlıklı bir ciltle uyanmanızı sağlayacak.
Haftada bir defa uygulayacağınız peeling, cildinizdeki ölü derileri arındırır ve yüzünüze renk getirir. Daha canlı bir görünüm elde etmek ve makyajsız da güzel görünebilmek için cildinize düzenli olarak peeling uygulamalı ve bunu yaparken cilt tipinize uygun ürünü kullanmalısınız.

Yüze ifade katan kaşlar, makyajsızken de oldukça önemli bir etkiye sahip. Kaşların fazlalıklarını almak ve taramakla son derece bakımlı görünmenizi sağlayacak.
Maskaralar, kadınların en çok kullandığı makyaj ürünlerinden. Kadınlar upuzun ve simsiyah kirpiklerle kendilerini daha güzel ve daha alımlı hissetmekteler…
Güzel kirpiklerin tek çözümü rimel sürmek değil. Uyumadan önce gözlerinize değdirmeden uygulayacağınız bir miktar vazelinle de kirpikleriniz bakımlı, gür ve uzun olabilir.
Genellikle bayanlar sürmeye alışık oldukları koyu renk kalemler ile canlı görünmeyi istemekteler. Göz kalemi ya da eyeliner kullanmadığınızda da canlı bakan, daha parlak gözler için kırmızılık giderici damlalardan yardım alabilirsiniz.

Dudaklar makyajsız olduğunuzda yüzünüzde en çok dikkat çeken yerlerdir. Canlı renklere sahip ve güzel dudaklar için peeling yapmayı deneyebilirsiniz. Ölü derilerden arınmak için haftada bir kez kuru bir diş fırçası ile dudaklarınızı fırçalayabilir ve çok daha canlı bir dudak rengine sahip olabilirsiniz. Dudaklarınızı nemlendirmeye özen gösterin. Kremsi özellikte bir dudak koruyucusu, dudaklarınıza parlaklık verirken size de canlı bir görünüm sağlayacaktır.

Makyajsız güzelliğinizi mükemmel bir gülümseme ile ön plana çıkarabilmek için diş bakımına özen göstermek gerekmektedir. Beyaz ve sağlıklı dişlerle gülümseme birçok makyaj malzemesinden çok daha etkili olacaktır.
Saçınızla oynayarak, bir atkuyruğu yapabilir, saçlarınıza doğal dalgalar verebilirsiniz. Bakımlı ve doğal saçlarınız, makyajsız görüntünüzü tamamlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu