Sağlık Haberleri

Gülüş Tasarımı

Gülüş Estetiği Fiyatları

Gülüş Tasarımı Fiyatları ne kadar? Ücretler neye göre değişiyor?
Son zamanlarda oldukça çok rağbet gören Gülüş Tasarımı, Diğer adı Gülümseme Estetiği olan operasyon hakkında merak edilen bilgiler ve detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.
Gülüş tasarımı nasıl yapılır?

Gülüş tasarımı yapılırken dişlerin oluşturduğu bölgenin ve dişetlerinin oluşturduğu bölgenin estetiği değerlendirilir. Hasta ile karşılıklı istişareler sonucu fotoğraf üzerinde dişetlerinin hangi seviyede olması gerektiği, hangi dişlerin tasarıma dahil edileceği değerlendirilir. Daha sonra dişlerin diş-dişeti-kemik seviyeleri klinik ve radyografik olarak incelenir. Daha sonra tedavi planlanılır.

Gülüş tasarımıyla daha genç görünmek mümkündür. Her açıdan çok daha sağlıklı, pırıl pırıl dişlere kavuşmanız mümkün. Diş beyazlatmadan, görünmeyen diş teline kadar kozmetik amaçlı birçok yenilik sizi bekliyor.

Gülüş Tasarımı nedir?
İnsanlar yaşlandıkça dudaklar incelir, kırışıklıklar oluşur ve yüzleri yaşını göstermeye başlar. Gülüş tasarımı yaptırmak isteyenler diş hekimiyle aynı düşüncede olmak zorundadırlar. Aksi takdirde telafisi olmayan birçok problemle karşılaşabilirler.
Gülüş estetiği yaptırmayı düşündüğünüzde diş hekiminizin sizin isteklerinizi, Diş hekiminiz dijital fotoğraflarınızı almalı, dijital görüntüleme yapmalı ve geçici restorasyon için kullanılabilir, estetik mum şablon hazırlamalıdır. Beğendiğiniz gülüşlerin fotoğrafını yanınızda getirmek konusunda rahat olun. Ne kadar çok bilgi verirseniz bu bilgiler Size rehber olacaktır.

Gülüş estetiğinin amacı diş yapısını ve gülümsemede ki diş eti görünümünü istenilen bir şekilde düzenlemektir. Özel bilgisayar programlarıyla kişinin isteğine göre tasarım planı yapılarak, hastanın onay vermesiyle süreç başlar.
Hasta ile karşılıklı istişareler yapılarak, ağız içi ve ağız dışı fotoğraflar çekilir, yapılması gerekenler hakkında hastaya bilgiler verilir. Diş çürükleri, düzeltmeler endodontik ve ortodontik tedavi planları yapılır.  Maaliyet ve fiyatlama hakkında hasta ile görüşülerek karar verilir.

Güzel ve Çekici Gülümseme için, Diş konumuna ve görünümüne göre; Dişi Kısalma,Dişi Uzatma, Diş şekil çıkıntılarını düzleştirme, Dişi tasarlanan şeklin konumuna göre kalınlaştırma ve inceltme, Diş yüzey tabakasını düzleştirme, Diş eti boşluklarını ve bozukluklarını düzeltme, Köşe tasarımı (kareleştirme, yuvarlatma, sivriltme, törpüleme ) tedavi süreçleri vardır.

Gülümsemenizi ve diş yapınızı beğenmiyorsanız hayal ettiğiniz gülüşe göre renk beyazlatma ve parlatma işlemleri ile 24 tona kadar beyazlatma yapıldığı bilinmektedir.

Ne tür Gülüş tasarımları vardır?

Genel olarak gülüş ifadeleri üç ana başlıkta toplanır. Bu temel kategoriler de kendi içlerinde değişik varyasyonlara sahiptir.

Çekici Gülüş

Ön dişler yan dişlere göre daha uzun bir şekildedir.  ön dişler ilk kesen dişler olduğundan zamanla yıpranır ve kısalırlar. Bu da beraberinde yaşlı bir görünüm getirir.  Çekici, estetik, ve hoş bir gülümsemeye sahip olabilmeniz için ön dişler diğerlerine oranla daha uzun olmalıdır. Ön dişlerin bu şekilde yapılmasıyla; genç, dinamik ve çekici bir gülümsemeye sahip olursunuz.

Entellektüel Gülüş

Entellektüel Gülüş de Dişler yatay düz bir çizgi üzerine sıralanmışşdır. Yüz de olgun ve bilgili bir ifade vardır. Bu gülümseme yüzün alt kısmını daha çok belirginleştirir. Genç yaşlarda dişlerin uzunlukları farklıdır. Yaş ilerledikçe dişler eşit boylarda olur. Gülüş estetiği ile olgun, bilgili ve entelektüel bir gülüş tasarımına sahip olabilirsiniz.

Sportif Gülümseme

Orta kesici dişler yan kesicilerden biraz daha uzundur. Sportif gülümseme tasarımı, yüzünüze farklı,içten ve samimi bir ifade kazandırır. Bu gülümseme diğer gülümseme tasarımları kadar ciddi ifadeli değil, çekici gülüş dizaynı kadar da genç değildir.

Gülüş Estetiği Nasıl yapılır? 
Dişler Size yakışacak şekilde tasarlanır ve gülümsemenize estetik katacak şekilde işlem yapılır. Dudakların görüntüsü ve dolgunluğu diş yapısı ile ilgilidir. Yapılan işlemler sonucu dudaklarınız simaya uygun olarak şekillenir.
Diş kenarları kişiye uyumlu hale getirilir, Diş kenarları sivri, kare veya oval olabilmektedir.
Diş yamuklukları, sivrilikleri ve çıkıklık varsa düzenleme operasyonları yapılır. Hastaya göre dişi şekillendirilir.
Diş yapısında olan ve gülüşü  bozan kalınlık veya incelik törpüleyerek veya dolguyla eşitlenir.

Gülüş Tasarımı Fiyatları

Hastanın isteklerine göre seanslara ve tedavi şekline göre ücretler değişmektedir. Fiyat konusu hakkında bilgi almak için Diş Polikliniklerini arayabilirsiniz.
Tavsiye yazı : İmplant FiyatlarıDiş Beyazlatma fiyatları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu