Sağlık Haberleri

Burun Estetiği Yaptırırken Dikkat edeceğiniz Konular

Güzel görünmek ve nefes alma problemlerini gidermek için Burun estetiği ameliyatı yaptırmak istiyorsanız, dikkat edeceğiniz hususlar ve tüm merak ettiğiniz bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.
Burun estetik fiyatları ne kadardır ?
Sigorta şirketlerinin kapsamı dışında kaldığı için kişiye göre planlanan özel bir operasyondur. Bu nedenle Fiyatlandırma yapılırken doktorun deneyimi, hastane seçimi, kullanılan malzeme ve ekip giderleri gibi çeşitli etkenler olduğundan dolayı fiyatlar değişkendir.
Doktor Seçiminde dikkat edeceğiniz hususlar:
En önemli detaylar arasında olan bu konu için yüz analizi konusunda deneyimli daha önce yapmış olduğu ameliyatlarda elde etmiş olduğu sonuçlar, ameliyatların sayısı ve çeşitliliği seçim konusunda önemli kriterlerdir. Ameliyat sonrası uzun süre takip gerektiren bir süreç olduğu için Seçeceğiniz doktorunuzla iletişiminiz diğer önemli bir detaydır.
Ameliyatı ağrılı bir operasyon mudur?
Klasik tampon uygulaması yapılmadığı zaman ağrısız bir operasyondur. Ameliyat sonrasında rahat nefes almak için uygulanacak silikon destekler ağrıya yol açmaz.
Her zaman burun estetiği ameliyatı olunabilir mi?
Bayanlarda 17 erkeklerde ise alt yaş sınırı 18dir. Ameliyat olacak kişinin herhangi bir sağlık sorunu yoksa üst sınır yaşı yoktur.
Ameliyata giderken ne yemeliyim ? Ameliyat sonunda nasıl beslenilmeli?
Burun estetiği operasyon öncesi midenin tamamen boş olması gerekmektedir. Bu nedenle en az 7 saat açlık önerilir. Düzenli kullandığınız bir ilaç varsa az miktar su ile ilacınızı almanızda sorun yoktur.
Ameliyat sonrasında ilk gıdanız yaklaşık 3 saat sonra verilecektir. İlk beslenme sulu hafif gıdalarla olacaktır. Ancak sonrası için özel bir diyete gerek yoktur. Çok sert şeyleri özellikle dişinizle kırarak yememeniz önerilmektedir.
Ameliyat sonrası burnumda dikiş izi yada ameliyat izi kalır mı ?
Açık teknik ya da kapalı teknik de ameliyat sonrasında dışarıdan görülebilecek belirgin iz kalmaz. Açık teknikte burun orta duvarının dudağa birleştiği alt bölümde ilk birkaç ay kızarık olacak şekilde çok dikkatli bakıldığında görülebilen bir iz olmakla birlikte bu da zaman içerisinde görünmez hale gelmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu