KPSS Haberleri

Kpss Lisans Sonuçlarına İtiraz etme

Kpss Lisans Sonuçlarında yanlış yapıldığını düşünen adaylar aşağıda vermiş olacağımız dilekçe örneği ile itrazda bulunabilirler. İtirazda bulunmak için yazmış olduğumuz açıklamaları okumanızı tavsiye etmekteyiz.
Ösymden yapılan açıklamalara göre Sınav sonuçlarının incelenmesini isteyen adaylar elektronik sonuçların açıklandığı tarihten itibaren en geç 15 gün içinde Genel Amaçlı Dilekçe ile merkezimize başvurmaları gerekmektedir denildi. Siz değerli Öğrencilerimizi bilgilendirmek amacıyla Dilekçeyi Pdf olarak Sitemize eklemiş bulunmaktayız. Dilekçe örneği için tıklayınız
Kpss Lisans Sonuçlarına  nasıl İtiraz edilir?:
Sınav sorularına ilişkin itirazlar da, soruların İnternet sayfasında açıklanma tarihinden itibaren 5 iş günü içerisinde aynı şekilde yapılmalıdır. Bu adayların inceleme masrafları karşılığı, ÖSYM’nin T.C. Ziraat Bankası Ankara Güvenevler Şubesi 6028011-5013 numaralı hesabına (IBAN NO : TR 070001000830060280115013) 5,00 TL yatırdıklarını gösteren dekontu dilekçelerine eklemeleri gerekir.
Dilekçe, ÖSYM Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı 06538 Bilkent/Ankara adresine ulaştırılmalıdır.
Süre hesabında ÖSYM Genel Evrak kaydına giriş tarihi esas alınacaktır. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile üzerinde adayın T.C. Kimlik Numarası, adresi, evrak referans numarası vb. bilgileri yazılı olmayan, imzalanmamış ve ekinde banka dekontu bulunmayan dilekçeler kesinlikle işleme
alınmayacaktır. Sınavlarda kullanılan soru kitapçıkları ve cevap kâğıtları ile ilgili imha işlemlerinde 6114 Sayılı Kanun’un ilgili hükümleri uygulanır. Merkezimizde bulunan her türlü sınav evrakının aslı veya fotokopisi, yargı organlarının aksi kararları olmadıkça, aday dâhil hiçbir kişi ya da kuruma gösterilmez ve verilmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu