Home » Biyografiler » Tayanç Ayaydın ( Osman Kanat ) Kimdir? Biyografi ve Resimleri

Tayanç Ayaydın ( Osman Kanat ) Kimdir? Biyografi ve ResimleriBu yazımız da Sakarya Fırat dizisinde Uzman Osman Kanat karakterini canlandıran ve gayet başarılı bir şekilde rol yapan Tayanç Ayaydın hakkında kimdir? hangi dizilerde ve filimlerde rol almıştır. Biyografisi ve fotoğrafları ile ilgili bilgiler vereceğiz.
İstanbullu bir ailenin tek çocuğu olan Tayanç Ayaydın 1979 tarihinde İStanbul da doğmuştur. Özel Dost Kolejinde eğitimine başlayan ünlü oyuncu daha sonra Lise eğitimini Tercüman Lisesi ve İstek Vakfı Lisesinde okullarında görmüştür. Üniversite Eğitimini 2001 tarihinde Mimar Sinan Tiyatro bölümünde bitirmiştir.
Ben Hopkins imzalı Pazar-Bir Ticaret Masalı filminde göstermiş olduğu başarılarla dikkatleri üzerine çekmiş 2008 yılında düzenlenen Antalya Altın Portakal Film festivalinde en iyi erkek oyuncu ödülünü yine aynı yılda düzenlenen Locarno Film Festivalinde en iyi erkek oyuncu ödüllerini kazanmıştır.

Son zamanlarda Trt ekranlarından yayınlanan Sakarya Fırat adlı dizide Osman Kanat rolü ile  iyice ünlenen Ayaydın dizilerin aranılan isimleri arasında yer almıştır.
Filmografi
Sakarya Fırat (2009) Osman – Ey Aşk Nerdesin? (2009) – Evlilik terapisti Serdar – Aşk Yakar (2008) – Selim – Pazar Bir Ticaret Masalı (2007) – Mihram – Sıla (2006) – Abay – Kalbin Zamanı (2004) – Genç Cemil Ziyaret (2004) – Aliye (2004) – Kahraman – Gece Yürüyüşü (2004)
Tayanç Ayaydın ( Osman Kanat ) Fotoğrafları:
(Resimleri büyütmek için üzerlerine tıklayabilirsiniz.)

Bu yazımız 18.813 kez okunmuş


2 comments

  1. keske gitme saitin cok iyidin san keske sakaryafiratta oynyatzamme ban 10 yazimdaim cok bagtim senin filimleri ve haalaa hattaa hepsini

  2. meraba nın sonucu neygibi

Yorum Yaz

İşaretli alanlar zorunludur. E-mail adresiniz gizli kalacaktır *

*

Scroll To Top