Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Biyografiler » Melike İpek Yalova Kimdir? Biyografisi

Melike İpek Yalova Kimdir? Biyografisi

Melike İpek Yalova

Melike İpek Yalova hakkında öğrenmek istediğiniz kimdir? kaç yaşındadır?, nerelidir ve hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.
Türkan Şoraya benzerliğe ile dikkat çeken Karadayı dizisinde sevdiği erkeği kaybetmemek için büyük bir mücadelenin içine giren Ayten Karakterini canladıran başarılı oyuncu güzelliği ile de dikkat çekiyor.
Daha önce Muhteşem Yüzyıl dizisinde oynayan güzel oyuncu vermiş olduğu bir röportajda “Benim için önemli olan bu mesleği en iyi şekilde yapmak. Bunu başaracağıma inancım tam” ifadelerini kullanmıştır.
Yü­zü­ne ke­sin­lik­le koz­me­tik ürün sür­mediğini Ec­za­ne­ler­de sa­tı­lan ürün­le­ri kul­la­ndığını söyleyen başarılı oyuncu kir­pik­le­ri için ise uza­tı­cı yağ kul­lan­dı­ğı­nı ifade etti.
Melike İpek Yalova Biyografi : 29.05.1985 tarihinde İstanbul da doğmuştur. 1.56 boyunda ve 49 kilodur. Babası Yüksel Yalova, eski devlet bakanıdır. Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra Roma La Sapienza Üniversitesi’nde Uluslararası Politikalar ve Kriz Yönetimi’ eğitimi almıştır. 2011 yılında yayınlanan Muhteşem Yüzyıl adlı dizide Kastilya Prensesi Isabella Olarak rolünde oynayarak dikkatleri üzerine çeken genç oyuncu katılmış olduğu bir davette Nermin Eroğlu tarafından keşfedilmiştir.

Babasının kendisini çok desteklediğini belirten Yalova, “Babam hukuk fakültesi mezunu ve de aynı zamanda konservatuarlı bir insan. Yıldız Kenter’in öğrencisi olmuş. Bu sektörü ve bu işi bildiği için bu kadar iyi bir ekip arasında işe başlamanın çok büyük bir şans olduğunu söyleyerek beni destekledi” açıklamalarında bulunmuştur.
Bir Zamanlar Çukurova adlı dizide Çocuk doktoru Ala Karakterini canlandırmaktadır.
Sosyal Medya Adresleri : Twitter: twitter.com/ipekyalova – İnstagram: instagram.com/mipekyalova
FİLMOGRAFİ
2011- Muhteşem Yüzyıl (Isabella Fortuna)
2012-2015 Karadayı (Ayten)
2018 İnsanlık Suçu (Cevher Akışık)
2018- Bir Zamanlar Çukurova
Melike İpek Yalova Fotoğrafları : 

Bu yazımız 15.988 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*