Anasayfa » Biyografiler » Erkan Kolçak Köstendil Kimdir Biyografisi

Erkan Kolçak Köstendil Kimdir BiyografisiKanal Dnin sevilen dizilerinden Ulan İstanbul da Karlos rolünde oynayan başarılı oyuncu Erkan Kolçak Köstendil kimdir, biyografisi, nerelidir ve hakkında bilmek istedikleriniz yazımızın devamında paylaşılmıştır.
Herkes Onu Trt Ekranlarında yayınlanan Sakarya Fırat adlı dizide Er Mamut Karakum rolüyle tanıdı. Dizide göstermiş olduğu başarılı performansla fenomen olan oyuncu Ulan İstanbul dizisinde Karlos karakteriyle hayran kitlesini artırdı.
Erkan Kolçak Köstendil Kimdir ?: 16 Ocak 1983 yılında Bursa da doğmuştur. Lise eğitiminden sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Oyunculuk Kariyerine Mukadderatı çekerek adım atan genç oyuncu, kısa film olan Vakit ile Galatasaray Üniversitesi Sinepark Kısa Film Yarışmasında en iyi görüntü ve en iyi senaryo ödülünü haketmiş, aynı filmle Kral Midas Kısa Film Yarışmasında en iyi yönetmen ve en iyi film ödüllerini almıştır.
Torbacının Esrarı yazıp yönettiği bErkan-Kolcak Kostendilir diğer filmidir. Tarot, Inside The Door adlı kısa filmlerde rol almıştır. Karşı Cinsle Tanışma Sanatı adlı tiyatro oyununu kendisi yazmış ve yönetmiştir.

Ödülleri :
Galatasaray Üniversitesi Sinepark Kısa Film Yarışması – En iyi senaryo -En iyi görüntü – kısa film “Vakit”
Kral Midas Kısa Film Yarışması En İyi Film-En İyi Yönetmen – kısa film “Vakit”
Tiyatro Tiyatro dergisi tarafından “Yılın Erkek Oyuncusu” ödülü – AuT (Oyun)
17. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri, Seçici Kurul Genç Oyuncu Özel Ödülü – (Aut – Sıfırnoktaiki)
47. Antalya Altın Portakal Film Festivali Özel Gösterim iyi senaryo-en iyi görüntü-en iyi yönetmen-en iyi film ödülü – kısa film “Vakit”
Tiyatro :
AuT (Oyun) – İkincikat tiyatrosu  – Karşı Cinsle Tanışma Sanatı – Isparta “sanal cafe”
Filmleri : 2008 – Güz Sancısı  – 2009 – M.A.T (Dizi) – 2009 – Mukadderat  – Tarot – Inside The Door  – Vakit  – Torbacının Esrarı

Sakarya Fırat – 2012 – Babalar ve Evlatları (Dizi) – 2013 – Merhamet (Dizi) – 2014 – İtirazım Var – 2014 – Ulan İstanbul

Bu yazımız 2.064 kez okunmuş

Bir yorum

  1. Erkanın sesi gerçekten güzel bazen utangaç oluyor ama şarkıları güzel söylüyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*