Home » Üniversite Ücretleri » Maltepe Üniversitesi 2015-2016 Eğitim Ücretleri

Maltepe Üniversitesi 2015-2016 Eğitim ÜcretleriÖzel Üniversitelerden olan Maltepe Üniversitesi 2015-2016 Eğitim yılı fiyatlarını açıkladı. Site Editörlerimiz ücretlerin açıklanmasının ardından sitemizde paylaşarak Siz değerli öğrencilerimizi bilgilendirmek istedik.
İlgili Üniversiteye kayıt yaptıracak olan öğrenciler Aşağıda belirteceğimiz tabloda öğrenim fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.
Burslar:   Öğrencilere sağlanan burs, karşılıksız olup öğrenim ücretinin tamamını, “% 50 Burslu” kontenjanlara yerleşen öğrencilere sağlanan burs öğrenim ücretinin yarısını, “% 25 Burslu” kontenjanlara yerleşen öğrencilere sağlanan burs ise öğrenim ücretinin ¼’lük kısmını kapsamaktadır.
Öğrenim ücretinin dışında kalan barınma, beslenme, kitap vb. ücretler öğrenci tarafından karşılanır.  Verilen burs; zorunlu yabancı dil hazırlık öğrenimi için bir yılı ve normal öğrenim süresini (önlisans programlarında 2 yıl, lisans programlarında 4 yıl, tıp fakültesinde 6 yıl) kapsamaktadır. Bu süre zarfında herhangi bir yarıyıl sonunda, genel ağırlıklı not ortalaması (GANO) 4.00 üzerinden 2.00’nin altına düşen burslu öğrenci uyarılır. Bu öğrenci bir sonraki dönemin sonunda, GANO’sunu 2.00’nin üzerine çıkaramazsa bursu kesilir. Bursu kesilen öğrenci, GANO’sunu 2.00’nin üzerine çıkardığı ilk yarıyılın sonrasında tekrar burs almaya hak kazanır.
Not : Kayıtların yapılma tarihi 03.08.2015 – 07.08.2015 arasında olacağından, kayıt yenilemelerin son tarihi 31.07.2015 olarak belirlenmiştir. 30.06.2015 tarihine kadar kayıt ücretinin tamamını peşin ödemek isteyenlere %5 indirim uygulanacaktır.
Maltepe Üniversitesi eğitim ücretleri pdf formatında sitemize eklenmiştir.
Lisans Önlisans Ücretleri için tıklayınız. –  Lisansüstü ücretleri için tıklayınız

Bu yazımız 40.961 kez okunmuş


One comment

  1. Okulunuzun hukuk bölümünü ilk tercihine yazıp kazanan öğrencilerinize yüzde 25 indiriminiz mevcutmudur…bide ücretleriniz kazanan öğrencileriniz için sabitmidir..

Yorum Yaz

İşaretli alanlar zorunludur. E-mail adresiniz gizli kalacaktır *

*

Scroll To Top