Home » Üniversite Ücretleri » Maltepe Üniversitesi 2014-2015 Eğitim Ücretleri

Maltepe Üniversitesi 2014-2015 Eğitim ÜcretleriÖzel Üniversiterden olan Maltepe Üniversitesi 2014-2015 Eğitim yılı fiyatlarını açıkladı. Site Editörlerimiz ücretlerin açıklanmasının ardından sitemizde paylaşarak Siz değerli öğrencilerimizi bilgilendirmek istedik.
İlgili Üniversiteye kayıt yaptıracak olan öğrenciler Aşağıda belirteceğimiz tabloda öğrenim fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.
Burslar:   Öğrencilere sağlanan burs, karşılıksız olup öğrenim ücretinin tamamını, “% 50 Burslu” kontenjanlara yerleşen öğrencilere sağlanan burs öğrenim ücretinin yarısını, “% 25 Burslu” kontenjanlara yerleşen öğrencilere sağlanan burs ise öğrenim ücretinin ¼’lük kısmını kapsamaktadır.
Öğrenim ücretinin dışında kalan barınma, beslenme, kitap vb. ücretler öğrenci tarafından karşılanır.  Verilen burs; zorunlu yabancı dil hazırlık öğrenimi için bir yılı ve normal öğrenim süresini (önlisans programlarında 2 yıl, lisans programlarında 4 yıl, tıp fakültesinde 6 yıl) kapsamaktadır. Bu süre zarfında herhangi bir yarıyıl sonunda, genel ağırlıklı not ortalaması (GANO) 4.00 üzerinden 2.00’nin altına düşen burslu öğrenci uyarılır. Bu öğrenci bir sonraki dönemin sonunda, GANO’sunu 2.00’nin üzerine çıkaramazsa bursu kesilir. Bursu kesilen öğrenci, GANO’sunu 2.00’nin üzerine çıkardığı ilk yarıyılın sonrasında tekrar burs almaya hak kazanır.
Not : Taksitlendirmelerde çek ve senet kesinlikle kabul edilmeyecektir. Sadece Kredi Kartı ve İş Bankası aracılığıyla taksitlendirme yapılacaktır.
* Taksitlendirme yapamayacak öğrenciler dönem ücreti ödeyerek kayıt yenileyebilirler:
Güz Dönemi Ücretini (Yıllık ücretin 1/2si) : 02.05.2014 – 01.08.2014 tarihleri arasında
Bahar Dönemi Ücretini (Yıllık ücretin 1/2si) : 02.01.2015 – 31.01.2015 tarihleri arasında
nakit ödeme yapabilirler. (Tıp Fakültesi hariç)
Maltepe Üniversitesi eğitim ücretleri pdf formatında yayınlanmıştır.
Maltepe Üniversitesi 2014-2015 yılı Lisans ve Önlisans Ücretlerini pdf olarak görmek için tıklayınız.
Maltepe Üniversitesi Lisansüstü fiyatlarını pdf olarak görmek için tıklayınız

Bu yazımız 14.185 kez okunmuş


One comment

  1. Okulunuzun hukuk bölümünü ilk tercihine yazıp kazanan öğrencilerinize yüzde 25 indiriminiz mevcutmudur…bide ücretleriniz kazanan öğrencileriniz için sabitmidir..

Yorum Yaz

İşaretli alanlar zorunludur. E-mail adresiniz gizli kalacaktır *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top