Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Sağlık Haberleri » Gülüş Tasarımı – Gülüş Estetiği

Gülüş Tasarımı – Gülüş Estetiği

Son zamanlarda oldukça çok rağbet gören Gülüş Tasarımı, Diğer adı Gülümseme Estetiği olan operasyon hakkında merak edilen bilgiler ve detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gülüş estetiğinin amacı diş yapısını ve gülümsemede ki diş eti görünümünü istenilen bir şekilde düzenlemektir. Özel bilgisayar programlarıyla kişinin isteğine göre tasarım planı yapılarak, hastanın onay vermesiyle süreç başlar.
Hasta ile karşılıklı istişareler yapılarak, ağız içi ve ağız dışı fotoğraflar çekilir, yapılması gerekenler hakkında hastaya bilgiler verilir. Diş çürükleri, düzeltmeler endodontik ve ortodontik tedavi planları yapılır.  Maaliyet ve fiyatlama hakkında hasta ile görüşülerek karar verilir.

gulus-estetigiGüzel ve Çekici Gülümseme için, Diş konumuna ve görünümüne göre; Dişi Kısalma,Dişi Uzatma, Diş şekil çıkıntılarını düzleştirme, Dişi tasarlanan şeklin konumuna göre kalınlaştırma ve inceltme, Diş yüzey tabakasını düzleştirme, Diş eti boşluklarını ve bozukluklarını düzeltme, Köşe tasarımı (kareleştirme, yuvarlatma, sivriltme, törpüleme ) tedavi süreçleri vardır.

Gülümsemenizi ve diş yapınızı beğenmiyorsanız hayal ettiğiniz gülüşe göre renk beyazlatma ve parlatma işlemleri ile 24 tona kadar beyazlatma yapıldığı bilinmektedir.

Gülüş Estetiği Nasıl yapılır? 
Dişler Size yakışacak şekilde tasarlanır ve gülümsemenize estetik katacak şekilde işlem yapılır. Dudakların görüntüsü ve dolgunluğu diş yapısı ile ilgilidir. Yapılan işlemler sonucu dudaklarınız simaya uygun olarak şekillenir.
Diş kenarları kişiye uyumlu hale getirilir, Diş kenarları sivri, kare veya oval olabilmektedir.
Diş yamuklukları, sivrilikleri ve çıkıklık varsa düzenleme operasyonları yapılır. Hastaya göre dişi şekillendirilir.
Diş yapısında olan ve gülüşü  bozan kalınlık veya incelik törpüleyerek veya dolguyla eşitlenir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*