Anasayfa » Sağlık Haberleri » İmplant Fiyatları hakkında Merak edilenler

İmplant Fiyatları hakkında Merak edilenlerİmplant Fiyatları neden değişmektedir? İmplant Diş Fiyatlarını etkileyen faktörler İmplant Diş fiyatları hakkında Merak edilenler…

İmplant Fiyatları

İmplantın maliyetini etkileyebilecek çeşitli faktörlere vardır. Diş implant tedavileri birbirine benzemez, bu nedenle diş implantlarının maliyetleri kişiye göre değişir.
Diş implantlarının fiyatları çeşitli faktörlere göre değişir, bu nedenle muayene olmadan değerlendirme yapılmadıkça kesin bir maliyet vermek imkansızdır. Kesin fiyat, doktorun hastanın ağız ve çene yapısını muayene etmesi, tedavi şekline karar vermesi ve hastanın talep ettiği protez tipine göre ortaya çıkmaktadır.

Tedavi bazı ileri cerrahi müdahaleler (alveol düzeltilmesi, sert doku greftleleme, yumuşak doku greftleme, sinüs lifting) gerektirebilir. Böyle bir müdahalenin gerekliliği de fiyat konusunda değişikliklere neden olacaktır.
İmplantlar diğer diş tedavilerine göre (protez ve köprüler gibi) biraz daha pahalı olmasına rağmen, diş kaybına kalıcı bir çözüm olduğu için, çok daha dayanıklı ve uzun ömürlü olduğu için daha çok tercih edilmektedir.

İmplant Diş Fiyatları

İmplant Fiyatları, yapılacak olan adete göre, implant markasına göre, Gerekli olabilecek kemik grefti gibi ek prosedürler, Tedavinizin yapıldığı şehir, Tedaviyi yapacak uzmana göre, polikliniğe göre değişmektedir.
Ülkelere göre de maliyetler değişmektedir. Yurtdışında, implant diş fiyatları değişkendir. Bunun nedeni, bazı klinikler tam işlem ve tüm donanım için fiyat vermekte bazıları ise yalnızca implantın yerleştirilmesi için bir teklif vermektedir.

The New York Times’a göre, tek bir dişin yerini alacak bir diş implantının maliyeti 3.000 ila $ 4.500 aralığındadır Bazı Ülkelerde implant fiyatı 1.000 sterline kadar düşebilir. Meksika’da fiyatlar 600 dolardan başlıyor. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki diş implantlarının ortalama maliyeti yaklaşık 5.000 dolardır. Avustralya’da, ise diş implantı 1,620 dolarıdır.
Türk Dişhekimleri Birliği tarafından belirlenen

2018 İmplant Fiyatları

Tedavi 2018 KDV Hariç 2018 KDV  Dahil %8
İmplant Destekli Hareketli Protezler (Hassas Tutucu Ücreti Hariç – Tek Çene) 1.875,00 2.025,00
İmplant Üstü Veneer Kuron (Seramik) (Abutment Ücreti Hariç) 893,52 965,00
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç) 1.023,15 1.105,00
İmplant Çıkartılması 398,15 430,00

İmplantların Ortalama Maliyetinin Belirlenmesi

 • İmplant tedavisini uygulayan Diş hekiminin uzmanlığı: Tecrübeli Diş hekimleri tarafından yapılan implantlar daha pahalıdır. Tecrübeli ve Uzman hekim tarafından gerçekleşen tedavi riskleri en aza indirecektir.
 • Kullanılan malzemeler: İmplantlar titanyumdan yapılmaktadır. Malzeme seçimi, markası ve kullanılan malzemelerin kalitesini fiyat etkilemektedir.
 • İhtiyaç duyulan implant sayısı: Kişi birden fazla implant diş yapacaksa maliyet değişir.
 • İmplant uygulama işleminin karmaşıklığı, hastanın ağız içi durumu ve ihtiyaçları.
 • Laboratuar masrafı:
 • Coğrafi yer: İmplantların maliyeti, uygulamanın bulunduğu yere bağlı olarak değişebilir. İmplantlar, Üçüncü Dünya ülkelerinde daha ucuzdur. Türkiyede’de maliyet, diş hekiminin bulunduğu yere göre değişiklik gösterebilir.

Maliyeti Etkileyen Faktörler

 • Üretici Marka ve malzemeler
 • İmplant adedi (Kaç tane ve hangi dişlerin değiştirilmesi gerekiyor)
 • Değiştirilen dişleri desteklemek için gereken implant sayısı
 • İmplant yapılacak Ülke ve İl (Bazı Ülke ve şehirler oldukça pahalı)
 • Diş hekiminin deneyimi, uzmanlığı ve popülaritesi
 • Sinüs yükselmesi ve kemik grefti gibi ek prosedürler (gerekirse)

Kaynak : https://www.meltemdis.com/implant-fiyatlari

Bu yazımız 342 kez okunmuş

2 yorum

 1. Merhaba, muayene oldum, implant diş yapılmasında bir problem yok. 3 adet implant yapılacak, fiyat alabilir miyim?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*