Sağlık Haberleri

Zirkonyum ile Kusursuz Bir Gülümseme

Zirkonyum ile Kusursuz Bir Gülümseme

Kusursuz bir gülümseme ancak düzgün ve beyaz dişler ile mümkündür. Bazı bireylerin doğuştan diş ayrıklıkları ya da sonradan herhangi bir kaza sonrası kırılan ön dişler bu gülümsemeyi engelleyen faktörlerin başında gelir. Zirkonyum dişlerin hazırlanması klasik metal destekli porselenlerle aynıdır ancak farklılık laboratuar işlemlerinde başlar. Zirkonyumlar bilgisayar teknolojisine sahip cihazlarla yapılabilir. Bu yöntemde hasta ağzından alınan ölçüler bilgisayar ortamında optik okuyucularda taranır. Zirkonyum levhalardan el değmeden freze sistemleri sayesinde bilgisayar tarafından kesilip şekillendirilir.

En Çok Tercih Edilen Kaplama Yöntemi Nedir?

Teknolojinin gelişmesiyle meydana gelen gelişmelerde doğallık her zaman ön plandadır. Çünkü insanlar hizmet veya ürün alırken her zaman doğalını tercih ederek sağlıklı bir yaşam sürdürmek ister. Zirkonyum kaplama da kaplama çeşitlerinin içerisinde en çok tercih edilen bir o kadar da doğal olan bir kaplama şeklidir. Diğer kaplamalara göre daha sağlıklı ve uzun ömürlüdür. Diğer dişleriniz ile fark edilmeyecek kadar doğal bir görünüme sahiptir.

Zirkonyum Diş Nasıl Yapılır?

Son yıllarda teknolojik gelişmeler ışığında zirkonyumla yapılan kron ve köprüler metal destekli olanlar kadar dayanıklı ve sağlam olabilmektedir. Porselenle kıyaslandığında kırılganlığının az olduğunu, metale göre ise esneme miktarının fazla kırılganlığının bir miktar fazla olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede porselen zirkonyuma porselenden daha iyi adapte olabilmektedir. Zirkonyum porselen kırıklarını en aza indirir. Zirkonyumun kırılma olasılığı sağlam diş ile aynıdır. Oluşan hasar klinik ortamda kolayca tamir edilebilir. Eğer kaplamanın altındaki diş çürümeye başlarsa zirkonyum düşebilir. Böyle bir durumda önce diş tedavi edilir ve kaplama yenilenir. Yeni kaplamanın yapılması bir önceki kadar kolaydır ve diş tedavi edildikten sonra aynı süreç tekrar edilir.

Zirkonyumu düzenli ve doğru bir bakımla uzun yıllar kullanabilirsiniz. Dişler canlı bir dokuya sahip olduğundan zamanla aşınıp renk değiştirebilir. Halbuki zirkonyum sabittir ve zamanla değişmez. Zirkonyum vücut dokusu ile uyumludur ve metal destekli protezlerdeki morumsu renk zirkonyumda görülmez. En önemli özelliği renginin beyaz olmasıdır. Böylece metal alt yapıya sahip dişlerde olduğu gibi karanlık ve gölgeli bir görüntü oluşturmaz.

Daha Fazla Bilgi İçinhttp://www.adadent.com.tr/zirkonyum-dis

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu