internet

Twitterda TT olma ipuçları

Twitter da en çok bahsedilen kişi, gündem olan konu anlamına gelen Trending Toping (TT) olmak için neler yapılmalı sorularına cevap almak için Site editörlerimiz tarafından test edilen ipucuları Siz değerli Ziyaretçilerimizle paylaşmak istedik.
Sosyal Paylaşma sitelerinide Twitter de olan bu özellik sayesinde isteyen kişi veya kuruluşlar gündemi değiştirmekte, milyonlarca kişiye sesini duyurabilmektedir.
İşte Twitter da TT omak için belirlediğimiz ipucular
Hastag veya trend topic ne kadar çok hızlı bir şekilde paylaşılırsa oakdar çok TT listesinde bulunma şansı artar.
Trending Toping listesinde olabilmek için nekadar çok tweet atmak önemli değil, önemli olan birden fazla kişinin aynı tweeti paylaşmasıdır.
TT yapmak için kastığınız kelimenin daha önce hiç kullanılmadıpına TT olmadığına dikkat edin, Değişik bir kelime ile kasmaya çalışın ki dikkat çekip başka kullanıcılar tarafından da paylaşılsın.
Konu ile ilgili gelen sorularda RT ile cevap verilmesi ve hastagı kullanarak mesajlaşmak konunun popülerliğini artıracak ve TT olmaya aday olacaktır.
TT yapmak için kasacağınız konuda hiç bir sitenin linki olmamalı, resim olmamalıdır. Takipçileriniz veya diğer kullanıcılar linke tıklayıp twitterdan ayrılır ve konunun paylaşılması azalabilir buna dikkat edilmesi lazım.
Gün içinde sadece bir kez TT yapmak için kelime veya konu seçin, aynı anda başka kelimler veya konularla uğraşmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu