Biyografiler

Sarp Apak Kimdir? Biyografisi

Sarp Apak kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, biyografisi ve hakkında merak edilen detaylar…
Sarp Apak Biyografi : Ünlü oyuncu 11 Kasım 1981 de Diyarbakır da doğdu. 5 yaşına kadar Diyarbakır da kalan oyuncu daha sonra ailesiyle beraber Bursa’ya taşındı.
Tiyatroya ilk adımını, annesi, teyzesi ve yengesinin yetenek sınavlarına başvuru formu almasıyla başladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nü (2004) bitirdikten sonra, İstanbul’a gitti. Sadri Alışık Tiyatrosu’nda sergilenen “Ağır Roman” adlı eserde rolünü başarıyla yerine getirerek Yılmaz Erdoğan’ın da yer aldığı BKM Grubu’na dahil oldu ve Organize İşlerde rol aldı. Anadolu kaplanı, En Son Babalar Duyar adlı dizilerinde ve Doğtaş reklamlarında da rol aldı.

“Sizinkiler Dünya Kaç Bucak” adlı çocuk oyununda oynadı ve bu oyunla Türkiye turnesine çıktı. BKM’nin yanında “Mutfak” adlı ufak bir sahnesi olan bir mekanda stand-up gösterileri de yapan yetenekli oyuncu, asıl şöhretini Avrupa Yakası’ndaki Tanrıverdi rolüyle yakaladı. Daha sonra yer aldığı İşTcell reklamlarıyla da büyük beğeni topladı. Mimikleri ve hareketleri çok beğenilen Apak, Gazanfer Özcan – Gönül Ülkü Sarp ApakTiyatrosu’nda da “Öp Babanın Elini” adlı oyunda “Emrecan” rolünde oynamaktadır. Koyu Beşiktaş taraftarı olan Apak, kendi yazıp bestelediği “Aşkınla Yandım” şarkısıyla birçok rock müzik dinleyicisinin listesine girmeyi başardı.
Mahsun Kırmızıgül’ün Beyaz Melek, Güneşi Gördüm adlı filmlerinde ve Murat Saraçoğlu’nun O… Çocukları adlı filminde rol almıştır. Kavak Yellerinde rol almıştır.  Gülse Birsel’in yeni sitcom dizisi Yalan Dünya adlı dizide Emir Danışman karakterini canlandırmıştır.
Sarp Apak, 2018 yılında Bengisu Uzunöz ile evlenmiştir.
Rol aldığı tiyatro oyunlar: Öp Babanın Elini, Sizinkiler Dünya Kaç Bucak, Ağır Roman,
Filmleri: Organize İşler (2005Kemal, Beyaz Melek (2007)…Reşat, Plajda (2008) …. Ali, O… Çocukları (2008) Saffet, Güneşi Gördüm (2009)Ahmet
Dizileri: Avrupa Yakası …. Tanrıverdi (2007-2009)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu