Magazin Haberleri

Özlem Kaymaz Kimdir ?

CHP İstanbul 1.Bölge milletvekili aday adaylığı başvurusu yapan Özlem Kaymaz Kimdir? Biyografisi ve hakkında merak etmiş olduğunuz tüm bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.
1984-1987 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü’nde Milli Yüzücü olarak sayısız Türkiye rekoru ve şampiyonluklarına imza atmıştır. Ayrıca 1990 yılında gerçekleşen Dünya Windsurf Şampiyonasına giden ilk Türk bayan sporcu unvanına sahiptir.
27 Mart 1974 yılında doğmuştur. 1992 yılında 18 yaşındayken Miss Türkiye Güzellik yarışmasında birinci olarak seçilen Özlem Kaymaz Türkiyeyi Miss World Dünya Güzellik Yarışmasında temsil etti. 14 yaşında Marie Clairein ilk Türkiye sayısının kapağına çıkmıştır. Yıldırım Mayruk gibi önemli modacıların yurtdışında düzenlenen uluslararası defilelerinde ve ülke içinde podyumlarda yer aldı. Kısa bir süre modellik yaptıktan sonra Hollandalı Watze De Vries ile tanışıp evlenerek Hollandaya yerleşti. Üç çocuğu vardır.

Yurt dışın da çocuk sağlığı, psikolojisi ve gelişimi, pedagoji, sağlıklı yaşam, sanat tarihi ve dünya mutfağı alanlarında kendini geliştirdi. Aynı zamanda İtalyanca, İngilizce ve Flemenkçe lisanlarını ileri seviyeye getirmeyi başarmıştır. 2007-2009 yılları arasında oğlunun ameliyatları için New York’da yaşamıştır.
15 yıl sonra Türkiyeye geri dönüş yapan tescilli güzel İnstagram adresinden yaptığı duyuruda “Bir kadın, bir anne, bir yüzücü, bir yelkenci, bir İtalyan Liseli, bir Galatasaraylı, bir Kadıköylü, bir Türkiye Güzeli, bir engelli çocuk annesi, bir Cumhuriyet çocuğu olarak 16 yıl ülkemden uzakta yaşadıktan sonra şimdi kendi vatanımda, hepimizin davası için elimi taşın altına koymaya karar verdim! Allah utandırmasın. Yolumuz açık olsun.” ifadelerine yer verdi.
Sosyal Medya adresleri: https://instagram.com/ozlemkaymaz/ – https://twitter.com/ozlemkaymazchp
Resmi sitesi : http://www.ozlemkaymaz.com/
Özlem Kaymaz Fotoğrfları (Resimlerin üzerlerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz.)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı