Biyografiler

Özlem Kaymaz Kimdir ?

Özlem Kaymaz

Özlem Kaymaz Kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, biyografisi ve hakkında detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.
1984-1987 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü’nde Milli Yüzücü olarak sayısız Türkiye rekoru ve şampiyonluklarına imza atmıştır. Ayrıca 1990 yılında gerçekleşen Dünya Windsurf Şampiyonasına giden ilk Türk bayan sporcu unvanına sahiptir.
Özlem Kaymaz Biyografi : 27 Mart 1974 yılında İstanbul da doğmuştur. Bahariye İlkokulu’nda öğrenim hayatına başladı. 14 yaşında Marie Clairein ilk Türkiye sayısının kapağına çıkmıştır. 1992 yılında 18 yaşındayken Miss Türkiye Güzellik yarışmasında birinci olarak seçilen Özlem Kaymaz Türkiye’yi Miss World Dünya Güzellik Yarışmasında temsil etti. İtalyan Liseli’, ‘Sörfçü Türkiye Güzeli’ olarak hafızalara kazındı. 90’lı yıllarda Top Model olan Özlem Kaymaz, yurtdışında düzenlenen uluslararası defilelerde ve ülke içinde podyumlarda yer aldı.  Yıldırım Mayruk gibi önemli modacıların yurt dışında düzenlenen uluslararası defilelerinde ve ülke içinde podyumlarda yer aldı. Kısa bir süre modellik yaptıktan sonra 1997 yılında Hollandalı Watze De Vries ile tanışıp evlenerek Hollanda’ya yerleşti.  15 sene sonra 2012 yılında 3 çocuğuyla ülkesine temelli dönüş yaptı.  Mustafa Sandal’ın ilk albümü Suç Bende’de aynı adlı şarkının klibinde yer aldı.

Özlem Kaymaz nager sendromlu oğlunun da etkisiyle, Yurt dışın da çocuk sağlığı, psikolojisi ve gelişimi, pedagoji, sağlıklı yaşam, sanat tarihi ve dünya mutfağı alanlarında kendini geliştirdi. Aynı zamanda İtalyanca, İngilizce ve Flemenkçe lisanlarını ileri seviyeye getirmeyi başarmıştır. 2007-2009 yılları arasında oğlunun ameliyatları için New York’da yaşamıştır.
2015 genel seçimlerde İnstagram adresinden yaptığı duyuruda “Bir kadın, bir anne, bir yüzücü, bir yelkenci, bir İtalyan Liseli, bir Galatasaraylı, bir Kadıköylü, bir Türkiye Güzeli, bir engelli çocuk annesi, bir Cumhuriyet çocuğu olarak 16 yıl ülkemden uzakta yaşadıktan sonra şimdi kendi vatanımda, hepimizin davası için elimi taşın altına koymaya karar verdim! Allah utandırmasın. Yolumuz açık olsun.” ifadelerine yer vererek CHP’den milletvekili adayı oldu. Kızı Tara Madelein De Vries, 2018 Miss Turkey yarışmasına katıldı. Annesinin izinden giden Tara Madelein De Vries, yarışmadan ikinci oldu. Çocuk sağlığı konusunda sayısız dernek, vakıf ve aileye destek ve bilgi vermektedir. Türk ve Hollanda vatandaşıdır. 2019 sonu itibarı ile yeniden Hollanda’da yaşamaktadır.​ Tedx konuşmacısı, inspirational/motivational speaker olarak ülkemizde ve yurt dışında çalışmaktadır.
Sosyal Medya adresleri: instagram.com/ozlemkaymaz/ – twitter.com/ozlemkaymazchp
Resmi sitesi : http://www.ozlemkaymaz.com/

Özlem Kaymaz Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu